ВажноКошаркаНајновије

Нова победа чува прво место

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су у ванредном, 16.колу ЖКЛС новосадску Војводину 021 у хали “Баскет Сити” 77-63 (18-13, 18-12, 20-18, 21-20) и сачували прво место пред репрезентативну паузу.

Следе две недеље паузе након којих долази и одлучујући период. Крај лигашког дела шампионата, борба за први трофеј у сезони – Куп Милан Цига Васојевић и почетак плеј-офа.

Резултатска клацкалица и чврста утакмица до самог финиша прве четвртине, када је Челси Хал тројком “пресекла” гошће и донела предност Звезди коју није испуштала до краја, а Невена Наумчев са пет везаних поена, уз тројку, потврдила 18-13 после 10 минута игре. Звездин капитен је наставио у истом ритму и по повратку на паркет, две везане тројке за двоцифрену разлику, (28-17). Црвено-беле су мини серијама ломиле отпор Војводине 021, која је преко Марине Стојић остала на “ивици” двоцифрене разлике пред полувреме. Челси Хал је била половична са пенала за 36-25.

Црвена звезда је у потпуности контролисала игру и резултат и у наставку. Нова тројка Челси Хала за +15 на средини трећег квартала (48-33), наговестила је победника. Лена Радуловић и Тина Селаковић креирају 6-1 серију за свој тим, али Невена Наумчев новом тројком гаси наду противника да може да унесе неизвесност пред последњих десет минута, (56-43).

Звездиних 6-0 између две четвртине пратило је 7-0 Новосађанки (62-52), али то је било све. Мирно су црвено-беле привеле утакмицу крају, Лана Марић је поставила коначних 77-63.

Челси Хал 18 поена, Невена Наумчев 16, Тина Јаковина је убацила 12, Милица Бојовић 11 поена.

Звезду очекује гостовање у Шапцу по повратку са репрезентативне паузе.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 16 (3ск 4ас 2укл), Хал 18 (1ск 2ас 4укл), Чорто, Богићевић 7 (2ск 1ас 1укл), Зечевић 2 (2ск 1ас 1укл 1блк), Катанић 6 (6ск 5ас 3укл), Дацић, Ђурђевић, Недељков (1ск 1ас), Бојовић 11 (7ск 3ас 3укл), Јаковина 12 (1ск 1укл), Чолић 5 (2ск 5ас 3укл). Тренер: Драган Вуковић

The post Нова победа чува прво место appeared first on СД Црвена звезда.