ВажноВатерполоНајновије

Пораз Звездиних дама у финалу Купа Србије

Ватерполисткиње Црвене звезде поражене су у финалу Купа Србије, пошто су изгубиле од новосадске Војводине резултатом 12:9 (3:2, 5:5, 4:1, 0:1). Млади тим Звезде је сјајно парирао искуснијем ривалу током првог полувремена, да би Новосађанке у другом делу трећег периода серијом голова стигле до четири гола разлике и ту предност нису испуштале до краја.

Млади састав Београђанки се добро носио са фаворитом до средине треће четвртине. Захваљујући голу одличне Мамоглу предност Војводине је тада смањена на 9:8. И када се очекивала неизвесна борбам у наредних неколико минута је све решено. Савченко и два пута Швец су до краја четвртине погодиле за великих 12:8 а испред свог гола Николина Травар је бранила све.

Хамзаева је дириговала игром Новосађанки које су,без много амбиција трошиле време у последњој четвртини. Звезда је кренула у грешке, у брзе шутеве које је лако хватала Травар.И тако све до последњих секунди када је Лујић из петерца поставила коначан резултат.

Медаље Црвеној звезди је предао генерални секретар Немања Маријан док је медаље и пехар капитену Николини Травар предао председник ВСС Виктор Јеленић.

Драгана Ивковић, тренер Црвене звезде је честитала победнику:

– Нисмо се скроз држале договора, пресудило је доста и искуство Војводине. Показалле смо да смо близу. Настављамо да радимо како би у лиги биле што боље и хоћемо да нападнемо титулу.

Војводина – Црвена звезда 12:9 (3:2, 5:5, 4:1, 0:1)
Базен „25. мај МГМ“. Судије: Прлић и Бељин. Играч више Војводина 7 (5), Црвена звезда 7 (3). Петерци: Војводина 1 (1), Црвена звезда 3 (3).

ВОЈВОДИНА: Травар, Швец 3, Авдић 1, Бањац, Пантовић, Амлиаева 2, Спасојевић, Попов, Савченко 2, Дамјановић, Хамзева 4, Жагар, Андрић, Чорда. Тренер: Дрезгић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Корени, Ј.Лујић 1, Маринковић, И.Лујић 2, Мамоглу 3, Тодоровски 1, Радоњић, Месаа, Илић 1, Гашић 1, Зелић, Антанасијевић, Дамјановић. Тренер: Ивковић.

The post Пораз Звездиних дама у финалу Купа Србије appeared first on СД Црвена звезда.