Važne vestiВажноКошаркаНајновије

Звезда убедљива против Валенсије

Својеврсну увертиру меча режирали су навијачи Црвене звезде и тренер кошаркаша Монака Саша Обрадовић који је, након што је дочекан овацијама са трибина  пре почетка меча, са сузама у очима  клекнуо на центар терена и пољубио је грб Црвене звезде.

Екипе су се до средiне прве четвртине смењивале у вођству али је наш тим од резултата 12:11 заиграо ангажованије и агресивније и почео да увећева предност коју до краја меча није испустио. Црвено-бели су ношени великом подршком са трибина прву четвртину решили у своју корист 23:15.

Црвена звезда је наставила са добром игром и у другој четвртини. Предност је константно расла,  у 17. минуту меча по први пут је достигла и +18 (47:29). Истом разликом завршено је прво полувреме  које су црвено бели захваљујући  доброј игри целог тима  предвођенoг Недовићем, Митровићем, Вилдозом и Петрушевим добили резултатом 54:36.

У трећој четвртини десио се кратак пад у игри нашег тима што је Монако искористио и у 26. минуту смањио вођство Звезде на 61:50. Уследила је налет кошаркаша Црвене звезде који су разлику опет подигли и на одмор пред последњу четвртину отишли са вођством од 72:50.

Црвено-бели су у завршној четвртини одржавали високо вођство и рутински привели утакмицу крају. Након 40 минута игре на семафору је стајало 92:68.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МОНАКО 92:68

(23:15, 31:21, 18:14, 20:18)

Дворана: Александар Николић (Београд)

Црвена звезда: Холанд, Вилдоза 9, Лазаревић 4, Митровић 15, Лазић 9, Добрић 10, Радуљица, Илић, Недовић 11, Марковић 9, Кузмић 4, Петрушев 21

Тренер: Д. Ивановић

Монако: Браун 7, Окобо 6, Блосомгејм 6, Макунду 4, Кутур, Дијало 6, Мотиејунас 4, Оутара 3, Стразел 1, Хол 5, Џејмс 26

Тренер: С. Обрадовић

У следећем колу Црвену звезду очекује пут у Каунас и меч са Жалгирисом.