ВажноНајновијеРукомет

Звезда одбранила Куп Београда и пласирала се у плеј-оф Купа Србије

Рукометашице Црвене звезде савладале су у финалу Купа Београда екипу Београда у „Шумицама“ 33:25 (15:13), одбраниле пехар и обезбедиле пласман у плеј-оф Купа Србије.

Могући противник нашим девојкама биће екипе које су протеклу сезону завршиле од 5. до 8.места, а то су Наиса, Раднички из Крагујевца, Војводина и Бор.

Утакмица је протекла у мирном ритму, Црвена звезда је контролисала већи део меча. У првом полувремену видели смо две промене вођства, након 1:3 за наш тим серијом је Београд повео први пут на мечу (4:3), али су брзо одговориле изабранице Весне Бојковић, (5:6). Након резултатске клацкалице Звезда је стекла +2, које су головима потврдиле пред полувреме Вања Ђорђевић, Данка Кнежевић и Ивана Крћа.

И у наставку је екипа Београда пружала јак отпор, успела поново да поведе предвођена Милицом Пап, али је је Црвена звезда мини серијама ломила отпор домаћина и крунисала победом. У 49.минуту је било 21:25, четири минута касније 22:30, разлика која је остала на снази до самог краја голом Далиборке Митровић за 25:33.

Најефикаснија у финалној утакмици била је Андреа Бонер са 8 голова, Вања Ђорђевић је постигла 6, Јана Момчиловић 4.

Црвено-беле су подигле пехар намењен победнику Купа Београда, а затим и прославиле рођендан Јане Момчиловић, на најбољи начин.

Црвена звезда је феноменалну јесен крунисала пехаром, са 11 победа из 11 утакмица.

Следи пауза, која ће трајати до фебруара 2023.године.

БЕОГРАД – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 25:33 (13:15)
Београдхала: СЦ „Шумице“. Гледалаца: 150. Судије: Лана Зрнић и Софија Петровић (Београд). Искључења: Београд 8, Црвена звезда 6 минута. Седмерци: Београд 5(5), Црвена звезда 6(4).

БЕОГРАД: Недељковић, Молдован, Нађ, Пап 11(5), Станковић, Д.Митровић 5, Дијамант, Несторовић 1, Сабо, Вујнић 1, А.Митровић, Јанковић 1, Алексић 1, Нанић-Бабић 1, Прем, Тановић. Тренер: Ђурица Нађ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић 2, Конатар 1, Момчиловић 4, Бонер 8(2), Ђурковић 3, Ђорђевић 6(2), И.Крћа 1, Тасић 1, А.Крћа, Кнежевић 2, Савић, Видић, Кострешевић 2, Андрић 3, Доровић. Тренер: Весна Бојковић

The post Звезда одбранила Куп Београда и пласирала се у плеј-оф Купа Србије appeared first on СД Црвена звезда.