ВажноКошаркаНајновије

Први пораз Црвене звезде у АБА лиги након неизвесне завршнице

Кошаркаши Црвене звезде мтс доживели су први пораз ове сезоне у регионалном шампионату. Екипа Задра је славила против наше екипе 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23). Црвено-бели су успели да се врате из -19, што на крају није било довољно за велики преокрет.

Најефикаснији играч у редовима Црвене звезде је био Бен Бентил са 19 поена (9 скокова). Одличну утакмицу је одиграо и Лука Вилдоза са 16 поена и 11 асистенција.

Црвено-бели су расположени ушли у меч, те су тројкама Недовића и Лазаревића брзо дошли до предности (9:2), међутим гости су узвратили серијом 0:8 којом су преузели вођство (9:10). Све до последњих три минута прве четвртине играло се кош за кош. У самој завршници Задар је успео да веже неколико погођених шутева којим су стекли осетнију предности (19:27).

Гости су у истом ритму отворили другу деоницу у којој су рано направили серију 0:6 и тако дошли до двоцифреног вођства (19:33), док су црвено-бели деловали доста уморно. Лука Вилдоза је у наставку донео нову енергију нашој екипи која је успела резултатски да се поврати у меч серијом 17:7 (36:40). Аргентинац је у овим моментима био апсолутни лидер на паркету, што се огледало кроз одличне асистенције и кошеве у битним моментина. Крајем деонице долази до новог пада у игри Звезде, што је резултирало великим заостатком на полувремену (41:52).

Најбољи појединац на полувремену је био Лука Вилдоза са 12 поена и 7 асистенција. По 6 поена су додали Лазаревић, Митровић и Недовић.

Трећа четвртина све до самог краја била је изузетно тешка за нашу екипу, која није проналазила решења за добар напад гостију. Гости су долазили чак до 19 поена предности (56:75), што је било забрињавајуће. Црвено-бели су у самом финишу ове деонице направили серију 10:0, која је поставила коначан резултат ове четвртине 66:75.

Црвена звезда се пробудила у последњој деоници, добром игром у нападу и бољом одбраном разлика се полако топила. На нешто мање од два минута пре краја меча, наша екипа се у потпуности резултатски вратила (91:92). То није било довољно за велики преокрет, те је Задар славио 96:98.

КК Црвена звезда мтс: Вилдоза 16, Лазаревић 6, Митровић 6, Лазић 9, Мартин 4, Добрић 4, Ивановић 7, Илић 3, Недовић 13, Марковић, Петрушев 9, Бентил 19;

Задар: Јордано 23, Дрежњак 22, Рамљак 20…

Тренер КК Црвена звезда мтс Владимир Јовановић: – Честитам Задру на победи, више него заслуженој, дошли су без најбољег играча и помислили смо да ће да се предају, тако смо и почели утакмицу, мекано, без концентрације, без решења за њихов мечап, ужу одбрану, беспотребно смо дигли велики број шутева за три поена и нисмо имали енергију да се бранимо. Нападали су нас у леђа целу утакмицу и правили нам проблеме. Тежак пораз, неочекиван, за добру анализу. Да видимо како ћемо и шта ћемо даље – рекао је Јовановић

Наредни меч кошаркаши Црвене звезде играју у четвртак против Фенербахчеа у Истанбулу, док је следећи ривал у регионалном првенству екипа Цибоне.

The post Први пораз Црвене звезде у АБА лиги након неизвесне завршнице appeared first on СД Црвена звезда.