АтлетикаВажноНајновије

Šampionska titula za juniore, vicešampionska za juniorke

Stariji juniori osvojili su novu titulu na Ekipnom prvenstvu Srbije, dok su juniorke bila drugoplasirane.

Na atletskom stadionu u Sremskoj Mitrovici prvu pobedu i 995 bodova muškoj ekipi doneo je Bogdan Vidojković u disciplini 110 metara prepone. Ona nije bila i jedina u pojedinačnoj konkurenciji, već je Vidojković bio prvi i na 100 metara sa 10.96 sekundi, što vredi 898 bodova.

Stefan Jovanov zabeležio je sjajan nastup u disciplini bacanje kugle, sa gotovo pola metra daljim hicem od drugoplasiranog. Najdalji hitac bio je na 17.20 metara, a ovaj rezultat vredi 954 boda.

Nastup u dve discipline imao je Petar Andrović, koji je godinama unazad imao nastupe u višeboju, a ove godine se više fokusirao na 400 metara prepone. Pobedu je postigao na 800 metara u vremenu 2:00.83 i timu doneo 740 bodova. U bacanju koplja bio je četvrti sa 43.53 metara i osvojio 586 bodova.

Ponovo ubedljiva pobeda Filipa Nedeljkovića na 3000 metara kao prošle nedelje na Ekipnom prvenstvu za seniore. Ovog vikenda 50 sekundi prednosti i vreme od 9.04.44 za 711 bodova.

Preponaš na 110 metara, Mateja Sandić, ekipu je pojačao u disciplini 400 metara. Rezultatom 52.79 bilans je povećao sa 701 bodom.

Dimitrije Vasiljević skokom udalj od 6.30 metara za Zvezdu je osvojio 773 boda i peto mesto.

U troskoku takođe peta pozicija za Zvezdu, Milutin Jovanović zabeležio je skok od 12.53 metara i osvojio 697 bodova.

Vasilije Ćorić nastupio je u skoku uvis. Sa preskočenih 1.65m osvojio je 612 bodova.

AK Crvena zvezda trijumfovala je u muškoj štafeti 4×100m sa 42.50 sek.

Vicešampionke Ekipnog prvenstva Srbije

Ubedljivu pobedu na 800 metara postigla je Natalija Grujić, koja je dva kruga istrčala za 2:16.43 i osvojila 887 bodova.

U disciplini 3000 metara Milica Tomašević je osvojila drugo mesto u vremenu 10:43.28 (786 bodova).

Tamara Ivković nastupila je u dve bacačke discipline na Ekipnom. Treća je bila u bacanju kugle sa 9.32m i osvojila 544 boda, dok je u bacanju koplja bila poziciju ispod sa 31.17m i osvojila 547 bodova.

Zvezdina predstavnica ja 400 metar bila je Jana Rajić, koja je trku završila za 1:02.72 na četvrtom mestu i osvojila 780 bodova.

Vera Vukmirović bila je petoplasirana u troskoku sa daljinom 10.68, a ovaj rezultat vredeo je 782 boda.

Njena sestra Mira Vukmirović bila je za poziciju uspešnije u skoku uvis i sa preskočenih 1.60m osvojila je 830 bodova.

Doroteja Petković bila je Zvezdina predstavnica u disciplini 100 metara prepone. Trku je istrčala za 16.21 sekundi i osvojila 756 bodova. Nastupila je takođe i u skoku udalj, a sa daljinom 4.75 bila je peta (730 bodova).

U disciplini 100 metara nastupila je Ljubica Pavlović, koja je istrčala 13.37 sekundi (738 bodova).

Ženska štafeta 4×100 metara bila je peta sa 51.70 sekundi u sastvu Una Mrđenović, Terora Džigal, Doroteja Petković i Ljubica Pavlović.

Bravo za obe ekipe! Bravo za sve trenere koji su pokazali kakav timski i sportski duh vlada Atletskim klubom Crvena zvezda.

The post Šampionska titula za juniore, vicešampionska za juniorke appeared first on SD Crvena zvezda.