Звездаши широм света Кошарка

Учинак Звездаша широм света (кошарка)

И овога пута, пре него што почено са анализом учинка наших бивших играча широм света, желео бих да у име МЦЗ екипе честитам 30. родјендан нашем крилу Омару Томасу и пожелим много среће и здравља и добрих игара у црвено-белом дресу.

Руски Тријумф савладао је у Балтичкој лиги екипу Вентспилса после продужетка, а у екипи из Летоније Џамар Јанг постигао је 14 поена и забележио 8 скокова.

У Немачкој је играно 24. коло овог викенда. Екипа Фантомса савладала је Волтер Тајгерс код куће резултатом 89:78, а у убедљивој победи домаћих истакао се стартер Бранко Јоровић са 21 постигнутим кошем и 7 скокова, док је Игор Милошевић са клупе убацио 5 поена.

На истоку Европе, у Турској играло се 19. коло ТБЛ лиге. Евролигаш Галатасарај је понизио Хацетепе, победивши их са 37 поена разлике. Рикардо Марш убацио је 7 поена за поражени тим. Екипа Анталије савладала је Ердемир у гостима, Стеван Јеловац за госте је постигао 8 поена и забележио 7 скокова, а Џерлод Хендерсон 2 поена за домаће.

Олин Едирне је на свом терену поражен од Тофаша 68:77. Двојац бивших играча Звезде одиграо је на високом нивоу, Влада Штимац је постигао 15 поена и ухватио 11 лопти, док је Филип Виденов утакмицу завршио са 11 поена. Турк Телеком је поражен код куће од Каршијаке, за коју је Јово Станојевић постигао 5 поена. У дербију кола Фенербахче је савладао Бешикташ, 86:82. Адам Морисон је за госте убацио 15 поена.

У Грчкој је одиграно 20. коло А1 лиге. Олимпијакос са пола гаса, победио је у дворани „Мира и пријатељства“ екипу Ариса, 85:66. Перо Антић почео је утакмицу као стартер и за 22 минута постигао 7 поена и додао свом учинку 7 скокова. Марко Кешељ није био у саставу за утакмицу.

У Италији, 22. рунда донела је доста изненадјења. Екипа Монтепаскија поражена је у Риму 77:76, а шут за победу промашио је Игро Ракочевић. Он је на овој утакмици постигао 9 поена. Тадија Драгићевић наставио је са одличним партијама, а у победи Бијеле убацио је 16 поена и забележио 10 скокова. Евролигаш из Милана, победио је код куће Монферато 83:60. Код гостију Оливер Стевић се није прославио, постигавши само 4 поена, док је код домаћих Омар Кук постигао 9 поена и имао 7 асистенција.

Ендрју Вижнијевски је за екипу Шарлоа, која је поражена у 21. колу Белгијског шампионата од Антверпена, забележио 12 поена и 3 асистенције. Остенде је био убедљив као гост, савладавши Монс 76:63, код гостију Душан Катнић је био стартер и забележио 5 поена за 20 минута у игри.

У ВТБ лиги играно је 22. коло, у ком је ЦСКА лагано савладао Спартак код куће 74:53. Код домаћих, Милош Теодосић је постигао 12 поена.

У оквиру 21. кола ЕНДЕСА лиге, Немања Бјелица је у победи Кахе Лаборал над Ваљадолидом забележио 9 поена и 8 скокова.

Причу завршавамо у комшијској Бугарској, где је Лукоил као гост поражен од Јамбола, а Андре Овенс је за 36 минута у игри постигао 6 поена.