ВажноНајновијеРукомет

Без победе рукометашица и у Инђији

Рукометашице Црвене звезде нису успеле у Инђији да се домогну повољног резултата у дуелу 14.кола против трећепласиране екипе Железничара – 40:29 (20:15).

Иако је висок резултат, не осликава прави однос и квалитет између две екипе, али Звезда је и после 14 утакмица без победе. Разлика је остала иста услед пораза Бора и Војводине, а Весна Бојковић и њен тим имају још осам кола да изборе опстанак.

У Инђији су дебитовале најновија појачања, искусни леви век Вања Ђорђевић (34) и средњи бек, доскорашња чланица Војводине, Јелена Зечевић (28). Звезда је имала активан резултат до средине првог полувремена (9:8), када је домаћа екипа серијом 7:1 успела да се одлепи пре финиша, (20:12). Наду да би могле до великог преокрета дале су Исидора Богуновић, Кристина Цвијановић и Андреа Бонер за 20:15 пред полувреме.

Ивана Крћа је погодила за 20:16 на старту другог полувремена, међутим, то је било то, јер је Железничар до 45.минута креирао двоцифрену предност (31:21), коју је контролисао до краја меча. Искористио је Железничар велики број седмераца и искључења наших играчица да сачува високу разлику, Дуња Табак имала своје вече са 15 голова, а Тина Паунић са седам метара и потврдила победу своје екипе, 40:29.

Вања Ђорђевић је била најрасположенија у нашем тиму са 6 голова на дебију, Исидора Богуновић је погађала пет пута, Александра Митић и Ивана Крћа по 4.

Велика борба нам предстоји у наставку, наредног викенда на Бањицу стиже Медицинар.

ЖЕЛЕЗНИЧАР ИНЂИЈА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 40:29 (20:15)
Инђија, хала: УСЦ „Инђија“. Гледалаца: 150. Судије: Иван Колавчић и Бојан Колавчић (Београд). Искључења: Железничар 6, Црвена звезда 20 минута. Седмерци: Железничар 10(9), Црвена звезда 2(1).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Жак, Чаврић 2, Чочај 6, Табак 15(6), Игњатовић 3, Тодоровић 1(1), Ковачић, Паунић 2(2), Жакула 1, Симић, Живков 5, Чинку, Бакша 2, Васиљковић, Тешић, Јовановић 3. Тренер: Влада Шимичић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Петковић, Момчиловић 1, Бонер 2(1), Ђурковић 2, Ђорђевић 6, И.Крћа 3, Сташић, Цвијановић 2, А.Крћа, Видић 2, Богуновић 5, Митић 3, Зечевић 2, Кострешевић 1, Андрић. Тренер: Весна Бојковић

The post Без победе рукометашица и у Инђији appeared first on СД Црвена звезда.