Домаћа такмичења Кошарка

Куп: Црвена звезда – Хемофарм 71:65 Сутра финале!

Oд сјаја до очаја играли су кошаркаши Црвене звезде вечерас у Нишу, играјући се са нервима својих навијача и шефа струке Светислава Пешића. Ипак, на крају, победа се пише – 71:65 (46:23) против Хемофарма, те се наш клуб пласирао у финале Купа Радивоја Кораћа у којем нас чека „вечити ривал“ Партизан.

Прво полувреме је било као из снова. Играли су наши кошаркаши феноменалну одбрану из које су лако градили нападе и контранападе и повећавали предност како је утакмица протицала. Само минут пре краја полувремена предност је била максимална – 46-17, чак 29 поена разлике, међутим са две тројке Вршчани успевају да смање предност на 23 поена и са нешто мањим заостатком оду на одмор.

Други део игре је протекао у потпуности у знаку Хемофарма, који је из минута у минут смањивао нашу предност и у финиш сусрета ушао са минималним заостатком. Ипак, тренер Пешић је затражио тајм-аут на пет минута до краја, а наши играчи су успели да задрже предност коју су имали у том тренутку и одиграју до краја утакмице нешто боље од Хемофарма, те на крају добију утакмицу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДИВА – ХЕМОФАРМ ШТАДА 71:65 (26:14, 20:9, 12:17, 13:25)
Дворана: СЦ Чаир. Гледалаца: 3.000. Судије: Маричић, Обркнежевић, Стефановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДИВА: Човић 1п 5ас, Илић 4п 8ск, Лазић 5, Недовић 0п 4ас, Лешић 12п 6ск, Суботић 12п 9ск, Николић, Томас 4п 7ск, Милутиновић 14, Б. Поповић 15, П. Поповић 4. Тренер: Светислав Пешић.
ХЕМОФАРМ ШТАДА: Дангубић, Ламбић, Мараш 9, Крстић, Митровић 5, Оташевић 8, Гагић 14, Шутало 11, Пантић 9, Јеремић 2, Милошевић 2, Нешовић 5. Тренер: Небојша Богавац.

View all comments

ako budemo igrali kao prvih 30 minuta protiv hemofarma bice super….nego moram prwo popijem par bensedina se ne nerviram…nmg verujem da uvek padnu zadju cetvrtinu…nadam se da ce veceras protiv partizana i tomas da odigra na nivou i ostali…pa da slavimo kup… :))!!!…JOS JEDNA POBEDA I TUTULA…:DDD

Veceras ce Srbenda Tomi da objasni kako se igra odbrana! Verujem u ceo tim Zvezde,nadam se da cemo biti precizniji sa linijeslobodnih bacanja, sto ce biti dovoljno za trijumf! Imamo vecu zelju, a grobari nisu ono sto su bili 😎 Zvezda oOoOooO

Ух, одбранишмо се. Најважније је да смо побиједили. Међутим, упозоравајући је приступ играча према игри. У првом полувремену одиграју сјајно. Чак сам се и позитивно изненадио како смо затворили „фармацеутима“ све прилазе кошу. Прва четвртина за понос 26:14, друга још боља 20:9 и да није било оних брзоплетих акција у задњој минути дали би нам свега три коша, али убацише нам на крају двије трице. Полувријеме савршено, сјајно, одлично, маестрално 46:23, а онда тешко објашњив ПАД 🙁 Играчи су ушли у трећу четвртину као да су већ завршили меч, а то је најопасније. Брзоплетост, смушеност, безидејност, промашаји са зицера, испуцавање… Опширније »

Utiske posle meča sa Hemofarmom izneo je i trener Crvene zvezde DIVA Svetislav Pešić: – Bila su dva potpuno različita poluvremena, kao dve različite utakmice. U prvih 20 minuta mi smo igrali dosta dobro, mnogo bolje nego što vredimo u ovom trenutku. Moji igrači imaju trenera koji zahteva mnogo toga, pre svega u odnosu prema igri. Kada se ti zahtevi ispunjavaju naša igra izgleda kao protiv BKK Radničkog u 30 minuta i ono što ste videli danas u prvom poluvremenu duela sa Hemofarmom. Dakle, na veoma visokom nivou. To nije ništa novo za nas jer smo popravili igru i odnos… Опширније »

Šta god sutra da se desi ja sam zadovoljan, jer je i sam plasman u finale kupa u uslovima u kojima se već duže vreme nalazimo veliki uspeh. Kari je pokazao da zna posao, momci se trude, nemamo im šta krupno zameriti. Daće Bog pa da od sutra gledamo jedan trofeh više u vitrinama!
NApred Zvezdo!

ako bude fer i posteno sudjenje zvezda ce osvojiti kup.kosarka je postala takav sport da za kratko vreme takozvani neujednaceni sudijski kriterijum resava pobednika.neverovatno koliko je ovaj sport unisten losim sudjenjem.

Како судије тимски раде за партизан. Један свира бизарно ваљање по паркету и изгибљену лопту као непостојећи фаул. Други санкционише чуђење и свира техничку грешку. Трећи се примакне Мути, чека пар секунди док овај пуца, слуша га и свира искључење… Како су смијешни.