FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвена звезда – Петроварадин 38:30 (23:15)

Рукометашице Црвене звезде оствариле су победу против Петроварадина резултатом 38:30 у мечу 18. кола Супер Б лиге.

Гошће су држале резултатски прикључак до средине првог полувремена када наш тим долази до вођства од 12:6. Црвено-беле пред одлазак на одмор увећавају предност и на предах одлазе са вођством од 23:15.

На старту другог дела игре Звездине даме са још два гола стичу двоцифрену предност. Рукометашице Петроварадина су покушале да смање заостатак, успеле да приђу на 32:25, али Црвена звезда је до краја сусрета задржала стечено вођства и тријумфовала резултатом 38:30.

Најефикасније у тиму Весне Бојковић биле су Тамара Ђурковић и Анђела Гуџић са по 8 голова, као и Тамара Петковић која се 7 пута уписала у листу стрелаца. Код гошћи истакле су се Милица Тодоровић са 9 и Вања Ђулинац са 7 погодака.

Након 18 одиграних кола Црвена звезда заузима 2. место на табели Супер Б лиге са 28 бодова, два мање од водећег Београда. У наредном колу наше рукометашице ће имати прилику у директном дуелу са лидером да се изједначе на врху табеле.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПЕТРОВАРАДИН 38:30 (23:15)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Судије: Владимир Вучић и Марко Обрадовић. Искључења: Црвена звезда 14, Петроварадин 10 минута. Седмерци: Црвена звезда 6(5), Петроварадин 4(4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Шашић 1, Петковић 7, Момчиловић 2, Ристић 5, Ђурковић 8, Ћорић, Ерић, Јелић, Крћа, Кунчар 1, Гуџић 8, Кострешевић 3, Андрић 2, Протић 1. Тренер: Весна Бојковић.

ПЕТРОВАРАДИН: Павловић, Никић, Ђулинац 7, Цвијовић 4, Тодоровић 9, Радин 1, Бачкалић, Микушак 2, Ловре, Арсенијевић 1, Грађин 3, А.Ивановски, М.Ивановски, Комленић 3. Тренер: Југослав Рамић.

The post Црвена звезда – Петроварадин 38:30 (23:15) appeared first on СД Црвена звезда.