FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Серија се наставља, следи меч одлуке у Београду

Игокеа – Црвена звезда 81:68  (23:13, 22:18, 20:17, 16:20)

У другом мечу полуфинала регионалне АБА лиге у дворани у Лакташима снаге су одмерили домаћа Игокеа и Црвена звезда. Утакмица је кренула онако како се само пожелети не може, серијом од 15:2 домаћег тима што је натерало Дејана Радоњића на рани тајм аут. Одлична одбрана од пик енд рола екипе Игокее потпомогнута висином њихове петроке која је успоравала и отежавала додавања је увела Црвену звезду у шутерску нервозу па су наши играчи и оне ретке отворене шутеве до којих су долазили промашивали. Тужна истина је да овај састав нашег тима, када шут не иде, једноставно нема довољно “рудара“ који ће на тежи начин доћи до поена. Игру у нападу црвено – бели су пронашли преко продора у рекет и иако је деловало да почетком друге четвртине могу ухватити прикључак Игокеа је тај налет одбила шутем за три поена који их је одлично служио током првог полувремена. Чињеница да су кошаркаши Звезде за 20 минута игре постигли свега два поена из транзиције  говори довољно сама за себе. Да оно што се килаво започне тако и заврши доказао је и последњи напад домаћина  у којем су рутински изнудили преузимање и протоком лопте дошли до отворене позиције за Атиће коју је он наравно и искористио. Након 20 минута игре Игокеа води резултатом 45:31.

Проблеми се настављају и почетком другог полувремена. Лојд добија техничку због наводног симулирања а само два напада касније и Дејан Радоњић добија техничку због приговора. Делује да судије своју несигурност покривају строгоћом што добија своју потврду одмах у следећем нападу у којем Црвеној звезди свирају прво 3 секунде у рекету а затим и техничку Волдену. Три техничке грешке досуђене  Црвеној звезди и једна техничка грешка досуђена Игокеи у само три минута треће четвртине су изнимно достигнуће судија које није тако лако надмашити а ни сувисло објаснити. Средином трећег периода игре  домаћин одлази на + 20 и Дејан Радоњић тражи нови тајм аут. Црвена звезда има великих проблема са зонским пресингом екипе Дарка Бајића и делује да само неки индивидуални учинак, нека искра која ће запалити цео тим може да покрене црвено – беле. Велики број досуђених прекршаја је трећу четвртину развукао у недоглед а у таквој ситуацији се увек боље сналази екипа која води те екипа Игокее рутински одржава разлику од двадесетак поена. Кошем уз фаул Добрића Црвена звезда у последњој секунди четвртине смањује разлику на  минус 17. Игокеа пошетком завршног периода меча рутински одржава стечену предност али црвено – бели кошевима Добрића и Симоновића на 6 минута до краја долазе на -11. То што је -11 на 6 минута до краја написано у позитивном контексту довољно говори о игри нашег тима вечерас. Ипак нада умире последња чиме води и Марко Симоновић који својим новим кошем поново доводи Звезду на већ споменутих – 11 на неких 4 минута до краја утакмице. Нажалост следећа два напада Звезда не користи  затим и Волден волшебно губи лопту па празан ход  у игри домаћина још увек не кошта резултата. Иако одбрана “ради посао“ напад на разноразне начине успева да не постигне кош те Игокеа рутински приводи меч крају. Индивидуални напори Добрића у трећој и Симоновића у четвртој четвртини нису били довољни да се оно што је започето “килаво“ заврши на другачији начин и серија се сели назад у Београд. Нема сумње да ће притисак у следећем мечу бити на нашој екипи али зато се игра, зато се тренира. Изговора нема, победити се мора.

Игокеа: Вулић, Клемонс 18, Атић 17, Јовановић 2, Греј 11, Јошило 9, Талић 4, Илић 6, Пот 14, Кармајкл, Фундић, Кондић.

Црвена звезда: Хол 2, Волден 2, Лојд 11, Ускоковић, Давидовац 12, Лазић 2, Рит 2, Раданов, Добрић 17, Симоновић 11, Кузмић 2, Ноко 7.