FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниорке убедљивом победом до полуфинала

Јуниорска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк декласирала је у четвртфиналу завршног турнира Првенства Србије екипу Параћина 112-37 (27-6, 27-5, 36-12. 22-14) и обезбедила пласман у полуфинале. У борби за финални меч противник је Новосадска ЖКА.

Данас је у хали “Мега фектори” почео завршни турнир Првенства Србије за јуниорке. У првом мечу дана Новосадска ЖКА је савладала Студент, док је у поподневном термину Црвена звезда декласирала Параћин.

Већ у првој четвртини црвено-беле су створиле двоцифрену предност, која је могла да буде и убедљивија, али су изабранице Немање Планојевића први период игре завршиле са 27-6 на свом конту. Већ у току прве четвртине тренер Планојевић је пружио прилику свим играчицама.

У другом периоду игре Црвена звезда је и преломила утакмицу, у серијама постизала поене и са 40 поена разлике отишчла на одмор између два полувремена, 52-11.

Трећа деоница је донела одличну, тимску игру. Истакле су се Дуња Зечевић и Тамара Чорто, а већ при крају трећег квартала носици игре су услед велике предности место уступили саиграчицама са мањом минутажом. Капитен Ива Кецман је обележила завршницу и најавила Звездину “стотку”, (90-22).

У последњој четвртини екипа Параћина је успела да смањи разлику, али су Сара Васиљевић и Ана Милановић завршиле утакмицу у стилу и поставиле коначних 112-37.

Велики број играчица са двоцифреним учинком. Најефикасније су биле управо Сара Васиљевић са 18 поена, док је Ана Милановић убацила 16, уз 13 скокова, за даб-дабл остварење. Дабл-дабл је остварила и Дуња Зечевић уа 19 минута на паркету – 14 поена и 10 скокова, по 14 поена су постигле и Јована Спасовски и Ива Кецман. Слављеница Тамара Чорто је убацила 13 поена, уз 7 асистенција, за 18 минута.

Сутра од 12 часова Црвена звезда ће за финале играти против Новосадске ЖКА.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Марковић 5 (2ас 3укл), Рунић 3, Чорто 13 (6ск 7ас 5укл 1блк), Кецман 14 (9ск 3ас 5укл), Васиљевић 18 (6ас 3укл), Зечевић 14 (10ск 4ас 3укл 3блк), Улемек (2ск 2укл), Спасовски 14 (4ск 3ас 1блк), Авлијаш 3 (4ск), Милановић 16 (13ск 4ас 4укл), Вуловић 6 (7ск 1блк), Ромчевић 6 (4ск). Тренер: Немања Планојевић

The post Јуниорке убедљивом победом до полуфинала appeared first on СД Црвена звезда.