FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеОбавештења

Звезда демолирала Крку

КРКА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 57:98 (9:24, 13:31,19:20,16:23)

Кошаркаши Црвене звезде након важне победе у Љубљани, одиграли су у Новом Месту заосталу утакмицу 18.кола регионалног такмичења са екипом Крке и славили убедљиво 98:57.

Звезди је победа била неопходна како би одржала прво место на табели, како би у последњем колу против Задра (27. априла) код куће потврдила предност домаћег терена пред плеј-оф.

Утакмица је практично решена у првом полувремену када је Звезда стекла велики 32 поена разлике (22:55)

Звезда је у 5. минуту имала 11:6 предност, а онда је настала рапсодија. Уследила је серија 17-0 која се завршила половином друге четвртине (12:33) Од тада Звезда је доминирала у свим сегментима и дизала разлику до максималних 40 (49:89).

Невероватно шутерско вече је имала Црвена звезда. За два поена су шутирали 61% (21-34( а за три поена 59% (13-22) имали су 10 скокова више од Крке (32) и 26 асистенција што говори о тимској игри.

КРКА: Медвед, Стрегар, Камфор, Стипчевић 10, Врабац 10, Барич 6, Коси 6, Шкифић 7, Шкедељ 5, Лапорник 8, Ребец, Вучетић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хол 7, Волден 9, Лојд 8, Ускоковић 11, Давидовац 6, Лазић 5, Рит 13, Раданов 1, Добрић 10, Симоновић 15, Кузмић 8, Ноко 5