FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаКошаркаМлађе категоријеНајновије

АНГТ – Убедљива победа Црвене звезде на старту

Кошаркаши Црвене звезде остварили су прву победу на овогодишњем Евролигином АНГТ турниру „Марко Ивковић“ пошто су савладали вршњаке румунског Клужа резултатом 89:53 (25:12, 22:16, 20:12,22:13).

Црвено-беле је предводио Радаковић са 17 поена, пратили су га Павловић са 14 и Шарановић са 12 убачених поена.

Најефикаснији у екипи Клужа био је Драгош Лунгу са 18 поена.

Осим прве деонице и нервозног почетка утакмице који је обележило мало поена, изабраници тренера Милоша Обреновића контролисали су уводну утакмицу на овогодишњем турниру и дошли до лаке победе.

Већ на полувремену било је 47:28, а до краја меча тренер црвено-белих дао је шансу свим играчима и распоредио минутажу јер црвено-беле у петак очекује још једна важна утакмица у групи против Макабија од 18 часова.

КК Црвена звезда : Вукас 6, Гачић 9, Радаковић 17, Вудраговић 7, Михајловић, Павловић 14, Шарановић 12, Вуковић 2, Матовић 3, Топаловић 6, Топић 4, Бранковић 9.

У другом мечу групе А састају се Макаби и Партизан НИС, а до краја дана у оквиру 2.кола састаће се Црвена звезда – Макаби (18ч) и Партизан – Клуж Напока (20ч).

The post АНГТ – Убедљива победа Црвене звезде на старту appeared first on СД Црвена звезда.