FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаНајновијеФудбал

Звездина незаборавна европска сезона

Била је ово незаборавна европска сезона за Црвену звезду, остварени су велики тријумфи, напредовало се на УЕФА листи, а чак 28 фудбалера је наступало у дресу нашег тима током такмичења у Лиги шампиона и Лиги Европе.

Неко ко је био апсолутно незамењив у нашем тиму је капитен и чувар мреже – Милан Борјан. Он је наступио на свих 12 утакмица, примио свега девет погодака и био на терену максималних 1110 минута колико је Црвена звезда одиграла ове сезоне у континенталним такмичењима. Ипак, он није једини ког је Дејан Станковић користио у дословно сваком мечу у Европи, већ је то случај и са Милошем Дегенеком који је на 12 мечева забележио једну асистенцију, и на терену био 1070 минута. Двоцифрени по броју наступа били су још: Гајић, Петровић, Бен и Фалћинели (11 утакмица), као и Милуновић, Саного и Иванић (10 утакмица).

Када говоримо о неком ко је апсолутни статистички лидер у нашем тиму, то је Ел Фарду Бен. Он је на 11 мечева, постигао шест голова и забележио пет асистенција. По головима га прате Иванић који је постигао три поготка на 10 мечева, док је Катаи исти скор остварио одигравши две утакмице мање. Иванић је други и по асистенција, с обзиром да су после три његова паса уследели голови. Наш трио Борјан, Милуновић и Бен успевао је да се нађе у тиму кола Лиге Европе.

Црвена звезда је на 12 мечева у Европи остварила шест победа уз пет ремија и само један пораз. Гол разлика коју је тим Дејана Станковића остварио је 21:9.