FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Дерби на Петроварадину припао Новосађанкама

У заосталој утакмици 19. кола Прве женске лиге Србије, кошаркашице Црвене звезде Комбанк гостовале су у Спортској хали у Петроварадину екипи новосадске Војводине 021. Након велике борбе Новосађанке су тријумфовале чиме се ситуација на врху табеле додатно закомпликовала.

ЖКК Војводина 021 : ККЖ Црвена звезда Комбанк 63:60 (18:16, 14:16, 16:13, 15:15)

Црвена звезда је почела у стандардној петорци коју су чиниле: Катанић, Наумчев, Недељков, Јанковић и Бојовић. У првој деоници виђена је чрвста, егал утакмица, а кош предности имао је домаћин. Центарска линија Звезде Милица Бојовић-Маша Јанковић добро је функционисала и постигла је већину поена током првих десет минута. „Појавила“ се и капитен Ивана Катанић у другој деоници, током које је постигла чак 11 поена, међутим то су били готово и сви поени у том делу игре. На полувреме се отишло у потпуном егалу (32:32)… Мучиле су се обе екипе с процентом шута, Звезда са шутем за два, Војводина са шутем за три поена… Друго полувреме боље отвара домаћин и долази до максималне предности од 7 поена, коју углавном одржава све до финиша трећег периода. Тада започиње велика серија изабраница Драгана Вуковића… У наредних око шест и по минута, београдске црвено-беле праве серију 15:2 и деловало је да „ломе“ утакмицу. Међутим… У последња четири минута утакмице свега један поен Црвене звезде, што је оставило довољно времена Војводини да се врати и поново преузме вођство, а испоставиће се и да оствари нову велику победу.

Најефикаснија у Црвеној звезди била је Ивана Катанић са 19 поена, док је добру партију пружила и Милица Бојовић са 12 поена и 6 скокова. Војводини су победу донеле бивше кошаркашице Црвене звезде, Милина Мишељић и Јована Адамовић. Мишељић је уписала 18 поена и 9 скокова, док је искусна Адамовић забележила 10 поена и 12 скокова. Најефикаснија из првог међусобног дуела ове сезоне, Анастасија Подунавац, такође је остварила дабл-дабл учинак (10 поена, 13 скокова).

Након ове утакмице, ситуација у врху табеле је прилично изједначена. Црвена звезда и Војводина 021 су на врху с учинком 17-3, док су екипе Радивој Кораћ и Арт Баскет на 16-3, уз одложен међусобни дуел.

Дворана: Спортска хала „Петроварадин“
Судије: Андрија Димовски, Марко Јоловић, Урош Кнежевић
ЖКК Војводина 021: К. Јаковљевић 5, Б. Живковић, Ј. Грујић, М. Мишељић 18, А. Подунавац 10, Л. Радуловић 6, С. Опачић, Ј. Адамовић 10, М. Селаковић, Т. Цукић 10, М. Ђорђевић, Ј. Јововић. Тренер: Александар Ивановић
ККЖ Црвена звезда Комбанк: Н. Наумчев 6, К. Дешић, И. Катанић 19, Т. Чорто 2, Ј. Каписода, Н. Деурић, Ј. Спасовски, М. Јанковић 11, Н. Недељков 10, М. Ристић, М. Бојовић 12, М. Авлијаш. Тренер: Драган Вуковић

12. Спартак (Суботица) 1-19 21

Већ у недељу 28. фебруара кошаркашице Црвене звезде Комбанк гостују у Суботици екипи Спартака у сусрету предпоследњег 21. кола, док ће у последњем сусрету регуларног дела сезоне црвено-беле девојке дочекати Новосадску ЖКА, а тај сусрет је на програму првог викенда месеца марта.

(фото: ККЖ Црвена звезда Комбанк)