FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Кадеткиње 13 од 13, нова победа у градском дербију

Звездине кадеткиње сигурне у новом дуелу против екипе КЖК Партизан 1953 у оквиру заостале утакмице 6.кола Триглав женске кошаткашке лиге, 78-42 (22-13, 13-8, 18-14, 25-7).

Осим у уводним тренуцима меча, нису црвено-беле имале проблема да убележе нову победу. Радује повратак на паркет Саре Васиљевић и Тамаре Ромчевић, после периода паузе.

Гошће су имале вођство на старту захваљујући Катарини Трајковић, која је са две везане тројке донели 4-7 својој екипи. Истом мером узвратила је Јована Спасовски, а Теодора Ивановић новим поенима ван линије 6,75 покренула серију 7-0, која је водила до вођства 14-9, које Звезда није испуштала до краја меча, напротив. На крају првог дела, црвено-беле су водиле 22-13.

И поред грешака у нападу и великог броја неискоришћених зицера, изабранице Немање Планојевића су се консолидовале у одбрани, и дозволиле ривалу само 8 поена, од којих је шест убацила Бојана Мишкић. Звезда је у потпуности контролисала утакмицу, недостајали су поени Дуње Зечевић, али је Ана Милановић наставила да подиже форму. Ана је била суверена на оба дела терена, о чему сведочи податак да је већ у првом полувремену остварила дабл-дабл учинак: 10 поена уз 12 ухваћених лопти. Уз помоћ Јоване Спасовски, која је са шест асистенција успешно разигравала саиграчице.

На полувремену, Звезда је водила 35-21.

У наставку нешто јачи отпор противника у трећем периоду, али уз помоћ Звезде. Црвено-беле нису искористиле неколико чистих ситуација у транзицији, као и слободних бацања, па су гошће успевале да се “држе” на граници између 10-12 поена минуса до финиша. Јована Јевтовић је мини серијом донела 15 поена разлике пред последњих десет минута, 53-35.

Последњи квартал је био рутински, нису дозволиле црвено-беле ни промил наде противнику. Црвена звезда је у серијама повећавала предност, видели смо неколико атрактивних асистенција, гошће су постигле тек 7 поена, уз тројку Мишкићеве на уласку у последњи минут, а на тачку меч ставила је Вања Дракул са пенала за 78-42.

Ана Милановић најефикаснија у редовима победница: 26 поена, уз 18 скокова. Сара Васиљевић је убацила 13, Дуња Зечевић је уписала нови дабл-дабл: 11 поена и 11 скокова. Јована Спасовски је пружила одлично “ол ароунд” издање: 9 поена, 6 скокова, 7 асистенција.

Екипу Немање Планојевића у наредном колу очекује дуел против екипе Раса.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 2 (2укл), Улемек, Васиљевић 13 (5ас 1укл), Ивановић 5 (2ск), Данић (2ск), Зечевић 11 (11ск 2ас 3укл 1блк), Матић 2 (5ск 6ас 3укл), Спасовски 9 (6ск 7ас 5укл), Ромчевић, Милановић 26 (18ск 2ас 1блк), Јевтовић 9 (6аск 4укл 3блк), Дракул 1 (2ск). Тренер: Немања Планојевић

The post Кадеткиње 13 од 13, нова победа у градском дербију appeared first on СД Црвена звезда.