FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Мега Лојд

У дерби сусрету 17. кола регионалне АБА ј.т.д. лиге у дворани „Александар Николић“ састали су се Црвена звезда мтс и Мега Soccerbet. Дуел две екипе које су имале изузетно шутерско вече припао је нашим кошаркашима који су до веома важног тријумфа стигли на крилима фантастичне игре Џордана Лојда који је вечерас убацио 29 поена, а не сме се заборавити и одлична партија Ленгстона Хола који је показао да се враћа у форму са почетка сезоне.

Црвена звезда мтс : Мега Soccerbet 92:85 (28:24, 21:22, 25:20, 18:19)

Од самог старта меча, у којем је Црвена звезда била лишена услуга Корија Волдена, било је јасно да ћемо присуствовати шутерском обрачуну двеју екипа. Већи део првог полувремена наши кошаркаши су били у предности, највише шест поена у 5. минуту (15:9), али је Мега за 90 секунди одговорила тројкама Тепића, Казалона и Симоновића и повела са 18:15. Ипак, екипа тренера Дејана Радоњића успева до краја првог периода игре да стигне до нових пет поена предности, а на први одмор одлази се резултатом 28:24 у корист црвено-белих

Кошаркаши Мега Soccerbeta врло брзо су у другом периоду ухватили прикључак, а у 16. минуту поново повели, 39:38. Лазић и Рит су тројкама донели Звезди нових 5 поена предности (46:41), одговорили су Тепић и Петрушев за ново изједначење, да би у последњој секунди првог полувремена поентирао Лојд уз додатно слободно бацање па су црвено-бели на одмор отишли са три поена предности – 49:46.

Почетак другог полувремена протекао је у знаку Давидовца и Хола, који су постигли првих 12 поена Звезде у наставку (обојица по 6), а домаћин је први пут на утакмици имао +8 (61:53). У наставку се разиграо и Филип Петрушев, који је убацио шест од девет наредних поена свог тима, а Мега је серијом од 9:0 поново повела. Два и по минута пре краја треће четвртине резултат је био 66:66, а онда се игра Меге потпуно распала. Серијом од 8:0 до краја четвртине Звезда је поново стекла 8 поена предности и у одлучујућу четвртину пренела вођство – 74:66.

Тројком Лојда на почетку последњег периода Звезда је први пут дошла до двоцифрене предности (77:66), у 34. минуту било је 82:70, али су Симоновић и Момиров са две тројке вратили Мегу у меч. Гости више од тога нису могли, Лојд је одиграо најбољу партију након опоравка од коронавируса и уз одличну подршку Ленгстона Хола није дозволио изненађење.

КК Црвена звезда мтс након овог меча има скор 12-2, а у наредном 18. колу регионалног такмичења црвено-бели ће наредног понедељка 8. фебруара гостовати у Новом Месту екипи Крје, а пре тога следи евролигашко гостовање у Каунасу екипи Жалгириса.

Дворана: „Александар Николић“
Судије: Сретен Радовић, Лука Кардум, Крунослав Перић
Црвена звезда мтс: Хол 14, Лојд 29, Ускоковић, Давидовац 9, Лазић 12, Рит 5, Раданов, Добрић 4, Јагодић-Куриџа, Кузмић 4, Нноко 8, Колом 7.
Мега Soccerbet: Мишковић, Смит 4, Петрушев 22, Тепић 12, Кљајевић, Момиров 10, Симоновић 18, Јовичић, Церовина 2, Матковић 2, Казалон 15, Ланговић.