FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Звезда у Новој години стартовала победом

Црвена звезда – Задар 81:66 (22:16, 21:12, 25:22, 13:16)

Гости су боље отворили меч, повели са 7:2 а затим и 8:11 али је од тог тренутка Црвена звезда заиграла озбиљније и прешла у вођство које није испуштала до краја утакмице. Током највећег дела првог полувремена наши кошаркаши су имали предност која је износила између  6 и 10 поена да би серијом од 9:0 у финишу првог полувремена стигла је и до максималних + 15. Поред резултата оно што највише може да радује је рола Алексе Раданова који је поново добио шансу и искористио је. Током друге четвртине видели смо деби новог  центра Црвене звезде Лендрија Нока који је одиграо непуна четири минута уз учинак од  два скока.Волден са девет и Давидовац са седам поена  су били најефикаснији играчи Звезде у првом полувремену а код гостију се истакао Џастис са девет поена. Након одиграних 20 минута на семафору је стајао резултат 43:28 у корист црвено – белих.

Почетком треће четвртине кошевима Рита и Волдена домаћин одлази по први пут на +20. Након неколико грешака играча Звезде Задрани успевају донекле да смање заостатак али после тајм аута који је затражио Дејан Радоњић Колом погађа тројку и одводи своју екипу на 15 поена предности. Домаћини су предбродили краћу кризу и на одмор пред завршних 10 минута одлазе са резултатом 68:50.  Почетком последње четвртине Црвена звезда је била неколико минута без поена што је Задар искористио за серију од 8:0. Мећутим при резултату  70:58 на сцену ступа Кино Колом који постиже седам поена и дефинитивно прелама утакмицу у корист своје екипе. До краја меча Црвена звезда је рутински одржавала предност и мирно привела меч крају.Треба споменути да је Лендри Нноко са линије слободних бацања постигао свој први поен у Звездином дресу. Након одиграних 40 минута на семафору је стајало 81:66 у корист домаћина. У Нову годину изабраници Дејана Радоњића су ушли победом.

Црвена звезда: О’Брајант 10, Волден 12, Ускоковић, Давидовац 7, Лазић 6, Рит 9, Раданов 8, Добрић 12, Симанић, Кузмић 6, Ноко 1, Колом 10

Задар: Папоња, Џастис 12, Палокај 9, Брала 2, Вујичић, Вуковић 2, Бурсаћ 15, Јунаковић 13, Буљан, Онуаку 11, Планинић 2