FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Ниш забележио победу код куће

У утакмици 8. кола Суперлиге одбојкаши Ниша су на свом терену победили Црвену звезду са 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:19).

Црвена звезда се шесторком Поповић-Додић, Андоновић-Еремић, Станковић-Синђелић са либером Трифуновићем супротставила екипи Ниша.

Иако су наши играчи пружили солидну партију, пресудило је искуство домаћина којег је предводио Марко Николић.

Црвена звезда је мотивисано ушла у меч што је резултирало вођством готово током целог првог сета. До 7:7 екипе су биле у егалу, а онда су наши играчи дошли до прве значајније предности на 11:7. Највећа предност у овом сету је била на 15:10. Иако је домаћин запретио и повео на 16:15, наши момци нису прикоцкали стечену предност. Поенима Станковића, Андоновића и Еремића у завршници Црвена звезда је повела са 1:0 у сетовима.

У другом сету тас није био ни на једној страни до 12:12. И поред тога што су домаћи играчи одржавали предност од неколико поена, асом Поповића су наши играчи стигли до изједначења на 18:18. Пошто је Ниш повео са 20:18, Кукањац је реаговао увођењем Мељанца. Са два његова поена Звезда се приближила на поен разлике при 21:20. На 23:20 у игру се вратио Додић, али нису успели даље од двадесет другог поена.

И у трећем сету је било изједначено у на почетку. Иако су нашииграчи имали три поена предности на 12:9, домаћин је надокнадио минус и повео са 17:15. Кукањац је прво затражио тајм аут, а затим је на 19:16 увео Фета уместо Синђелића. Додић и Еремић су успешним нападима запретили на резултату 20:19 за екипу Ниша. На 22:19 у игру улази Мељанац, међутим домаћи играчи са два успешна блока решавају и овај сет у своју корист.

Четврти сет је завршен идентичним резултатом као претходни. И овога пута су се копља ломила до саме завршнице. Превагу су однели најефикаснији играчи домаћина, Марко Николић, као и два странца Бардиа и Коне.

Најефикаснији играч утакмице је био Марко Николић са 25 поена, док је за Црвену звезду највише поена постигао Лазар Додић (14).

У 9. колу Суперлиге Црвена звезда дочекује екипу Новог Пазара.

НИШ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:1 (23:25, 25:21, 25:22, 25:18)

Ниш- Дворана: СЦ “Чаир” Судије: Владимир Цветковић и Дарко Савић

НИШ: Јовић Д. (либеро), Бардиа С. 23, Миловановић Н. 1, Стојковић М. 5, Николић У. 5, Јелић Н., Коне М. 12, Савић Д., Николић М. 25. Нису играли: Ђокић Д. (либеро), Констадиновић С., Цветановић М., Раош М. и Јовановић А. Тренер: Драган Светозаревић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац Н. 3, Поповић М. 2 , Еремић В. 9, Додић Л. 14, Трифуновић Ф. (либеро), Синђелић М. 6, Станковић Ч. 9, Фет С. 5, Андоновић А. 9, Стефановић Н. Није играо: Илић Д. Тренер: Томислав Кукањац

The post Ниш забележио победу код куће appeared first on СД Црвена звезда.