FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Звезда доминантна и против Краљева

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су победничку серију у 3.колу победом над актуелним освајачем Купа Милана Циге Васојевића, Краљевом у хали „Баскет Сити“, 75-62 (18-17, 30-9, 13-11, 14-25).

Осим у првој деоници, када су гошће успеле да резултатски парирају, црвено-беле нису имале проблема да успоставе свој ритам меча. Поене за поен, мини серија Краљева за предност 12-15, испоставиће се последња на мечу, и одговор Иване Катанић, за 18-17 на крају првих десет минута.

Друга четвртина је била преломна. Одлична одбрана и пресинг Црвене звезде за коју Краљевчанке нису имале решења, и серија 17-0 коју покренула тројком Дуња Зечевић, наставиле Невена Наумчев и Ивана Катанић, а употпунила сјајна Милица Бојовић, која је била неприкосновена у рекету. Звезда је на полувремену имала 48-26.

Трећи квартал је донео потврду победника сусрета. Невена Наумчев је била одлична у оба правца, погађала у продору, била одлична у дефанзиви, енергијом носила екипу. Звезда је имала максималних плус 25 у два наврата, а пред последњу четвртину 61-37.

Краљевчанке су успеле да у последњој четвртину смање минус, али нису угрозиле Звездину предност, иако су имале у једном тренутку и мање од 10 поена заостатка. Опрезне су биле црвено-беле, одбијале налете, а Марија Авлијаш је поставила коначних 75-62.

Најефикаснија је била Маша Јанковић са 19 поена, пратиле су је Ивана Катанић са 13, Невена Наумчев са 12 и Милица Бојовић са дабл-дабл остварењем – 10 поена и 11 скокова, уз велику пожртвованост за тимски успех.

У наредном колу противник је екипа КЖК Партизан 1953.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 12 (9ск 5ас 4укл), Васиљевић, Катанић 13 (9ск 6ас 3укл), Бошњаковић, Каписода (3ск), Станковић, Спасовски 2 (2ск 2ас), Јанковић 19 (8ск 2укл), Недељков 8 (3ск 2ас 4укл), Бојовић 10 (12ск 1блк), Авлијаш 8 (4ас), Зечевић 3 (2блк). Тренер: Драган Вуковић

The post Звезда доминантна и против Краљева appeared first on СД Црвена звезда.