FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометашице обезбедиле пламан у Супер „Б“ лигу Србије

Оно у шта је мало ко могао да поверује пре само неколико месеци ипак се догодило. У одлучујућем бараж сусрету за попуну Супер „Б“ лиге Србије рукометашице Црвене звезде стигле су до убедљивог тријумфа над екипом београдског Радничког и тиме обезбедиле пласман у други ранг српског женског рукомета.

ЖФК Црвена звезда : СУ ЖР Раднички Београд 37:21 (15:11)

Две екипе су се последњи пут састале у последњем лигашком сусрету пред прекид такмичења услед пандемије вируса COVID-19 и тада су рукометашице екипе са Црвеног крта славиле резултатом 24:22. Овога пута изабранице тренера Весне Бојковић одиграле су најбоље када је било најпотребније.

Од самог старта је Црвена звезда кренула да испуни циљ, у 12.минуту црвено-беле су имале четири гола предности (5:1), вођство које су успешно одржавале до краја првог полувремена, 15:11.

У натавку сусрета црвено-беле су у серијама ломиле противнице, а до двоцифрене предности стигле у 42.минуту након гола Анђеле Гуџић. Иста играчица је са три везана гола и најавила да ће Црвена звезда бити победник финала баража, (27:15, 45.минут). До краја предност је расла до коначних 37:21, голом Милице Ћорић.

Анђела Гуџић је била и најефикаснија са 8 голова, капитен Јована Ристић је постигла 6, а Тамара Петковић 5 голова.

Нова рукометна сезона у Супер Б лиги за жене стартује 10.октобра, а тамо ће се наћи и Црвена звезда.

Дворана: УВЦ „Шумице“
Судије: Ђорђе Јевтић и Милош Јевтић (Лазаревац)
Искључења: Црвена звезда 2, Раднички 6 минута
Црвени картон: Маша Ердељановић (Црвена звезда)
Седмерци: Црвена звезда 6 (4), Раднички 4 (3).

ЖРК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Јовановић 1, Петковић 5, Момчиловић, Ристић 6(1), Ђуришић, Ђурковић 3, Ћорић 1, Јелић, Инђић 3, Ердељановић, Кунчер 2, Гуџић 8(2), Кострешевић 4(1), Андрић 1, Протић 3. Тренер: Весна Бојковић

СУ ЖР РАДНИЧКИ: Јанковић, Терзић, Костић, Зафировић, Оровић 3, Живановић, М.Тепша, Пенић 3, Игњатовић 3, Живковић 2, Вукосављевић 3, Радоњић 2, Тејић, Н.Тепша, Зелић 5. Тренер: Иван Мијатовић