FeaturedVažne vestiВажноНајновијеФудбал

Црвена звезда – Спартак 3:2 (1:1)

Још једна сјајна партија и победа изабраника Дејана Станковића, а овог пута савладан је Спартак у оквиру 4. кола Суперлиге Србије резултатом 3:2. Мрежу гостију из Суботице су погађали Ел Фарду Бен два пута и Антонио Томане једном, а повратак у Црвену звезду на данашњем сусрету обележио је Гелор Канга.

Стадион: „Рајко Митић“.

Судија: Новак Симовић.

Стрелци: Бен у 32. и 65. и Томане у 70. минуту за Црвену звезду, а Туфегџић у 33. и Николић у 72. минуту (из једанаестерца) за Спартак.

Црвена звезда: Борјан, Гајић (од 46. Гобељић), Панков, Дегенек, Родић, Петровић (од 66. Томане), Вулић, Николић (од 87. Јовичић), Катаи (од 81. Канга), Гаврић (од 46. Спиридоновић), Бен.

Резерве: Поповић, Гобељић, Милуновић, Ераковић, Јовичић, Канга, Спиридоновић, Вукановић, Томане, Боаћи, Крстовић.

Спартак: Дујмовић, Шимура, Иванчевић, Текијашки, Срећковић (од 50. Савковић), Милошевић, Дунђерски, Марчић (од 67. Јочић), Бијеловић (од 67. Видаковић), Туфегџић, Николић.

Резерве: Докић, Јовић, Јочић, Шормаз, Вујановић, Видаковић, Бранковић, Савковић, Баић, Видовић, Ђурасовић.

Жути картони: Бен (Црвена звезда), Текијашки (Спартак).

Судијском звиждуку који означава старт утакмице претходио је минут ћутања за нашу легенду – Владимира Владицу Поповића.

Голове на обе стране смо могли да видимо већ у првом минуту, у нашем тиму је запретио Катаи, док је код гостију Туфегџић покушао да лобује Борјана, али безуспешно. Имао је посла наш капитен и у 5. минуту када је Николић шутирао главом, али је голман репрезентације Канаде феноменално одбранио. Покушао је Катаи и у 10. минуту, изблокирао га је Текијашки, али је лопта погодила пречку гола гостију, а управо је он био тај који је претио највише ривалу у редовима црвено-белих, па је у још два наврата шутирао са дистанце.

Креативан је био Гајић у 18. минуту, сјајно је дриблнзима по десном боку пролазио дефанзивце Спартака и упослио Бена који је у паду са неколико метара шутирао поред гола. Послужио се рукама Срећковић у казненом простору свог тима и непрописно зауставио Родића у 25. минуту, а судија је показао на белу тачку. Одговорност је преузео Бен, али Дујмовић је успео да одбрани ударац са 11 метара. Није одустајао Бен, а упорност му се исплатила у 32. минуту. Прошао је Родић по левом боку, заврнуо лопту у казнени простор, нападач са Комора се сјајно кретао и рутински савладао младог Дујмовића. Ипак, минут касније и уследио је одговор гостију. Спустио је Николић главом лопту после центаршута Срећковића право на ногу Туфегџића који је са пет метара постигао гол. Покушавали су још Панков и Гајић, али се на одмор отишло са нерешеним резултатом.

Направио је Станковић двоструку измену на старту другог дела игре, па су се на терену нашли Гобељић и Спиридоновић уместо Гајића и Гаврића. Променили су мало начин игре фудбалери нашег тима у уводним минутима другог полувремена, па је чест случај био да Николић центаршутевима покушава да пронађе истурене Бена и Катаија. Вулићев снажан ударац из 57. минута прекинуо је нешто мирнији период меча, а шутирао је и Спиридоновић пет минута касније са ивице казненог простора, међутим, Текијашки је закачио лопту која је завршила тик изнад пречке Дујмовићег гола. Феноменалну шансу имао је Бен у 64. минуту. Све је поново кренуло од Родића, као и код првог поготка, наш леви бек је протутњао по боку и одиграо оштар пас у петерац, Бен је покушао из прве, али је чувар мреже Спартака пратио акцију и „ушао“ у шут нападачу са Комора.

Ипак, Бен је био тај који је пробио бункер домаћих, а играо се 65. минут. Снажно је Петровић шутирао, голман гостију је одбио лопту до нашег нападача који је луцидном реализацијом довео црвено-беле до вођства. Могао је и хет-трик да постигне свега два минута касније, али је његов покушај са ивице казненог простора завршио тик поред стативе. После силних покушаја изабраника Дејана Станковића, одбрана гостију је начисто попустила, а трећи погодак за наш тим дело је Томанеа. Центрирао је Катаи из угла, Панков је главом пребацио лопту на другу стативу на којој је лукаво чекао нападач из Португала и спровео је у мрежу.

Спреман одговор су имали гости већ у 71. минуту. Бен је непрописно зауставио Видаковића, са беле тачке је прецизно шутирао Николић и смањио заостатак. Прве минуте у другом мандату у црвено-белом дресу, на данашњем мечу, забележио је Гелор Канга који је у 81. минуту заменио Катаија. Већ по уласку на терен показао је какав преглед има. Феноменално је проиграо Николића, наш млади фудбалер је на кратко изгубио лопту, Бен је успео да му је врати, а ударац везисте рођеног 1999. године завршио је у рукама Дујмовића.  Могли су Вулић и Спиридоновић у надокнади времена да се упишу у стрелце, али се резултат није мењао, а Црвена звезда је у прва четири кола остварила максималан учинак од 12 освојених бодова.

Извор: сајт ФК Црвена звезда