FeaturedVažne vestiАтлетикаВажноНајновијеОстало

Дворанска сезона завршена првенствима Србије за млађе и старије пионире/ке

Такмичарску сезону у дворани завршили су млађи и старији пионири и пионирке. Они су се у Атлетској дворани на Бањици борили за титуле државних првака.

Јуче су на залетиштима и стазама били млађи пионири/ке. У квалификацијама на 60 метара за млађе пионирке било је 14 група, а трку је завршило тачно 100 атлетичарки.

Победница на 60 метара била је Катарина Ђорђевић, чланица нашег куба, са 8.33 секунди. Нађа Исаковић била је трећепласирана са 8.44 која је након бронзе освојила и сребро на 200 метара са 28.01 секунди.

Вера Вукмировић првакиња је Србије у дисциплини скок увис са прескочених 154 центиметара. Она је једина до висине 157 прескакала све у првом покушају.

У мушкој конкуренцији Сава Раденковић био је четвртопласирани на 800 метара са 2:28.86, а Бабаљ Филип пети на 200 метара са 28.55 секунди.

Незваничне резултате првенства Србије за млађе пионире/ке можете погледати у документу испод.

NEZVANIČNI REZULTATI – PS dvorana U14

Првенство Србије за старије пионире

Велики број атлетичарки и данас је наступало у дисиплини 60 метара, чак 13 група, а атлетичарке АК Црвена звезда нашле су се на сва три постоља.

На победничком постољу била је Лена Стокић са 8.00, сребрну медаљу освојила је Ана Лазаревић са 8.07, а бронзану Лена Милинковић са 8.22 секунди.

Поред сребрне, Ана Лазаревић освојила је златну медаљу у дисциплнини 60 метара препоне са 8.82.

Мићић Јована шампионка је Србије у скоку удаљ са даљином 5.61.

Милошевић Јована била је друга у трци на 300 метара са 42.22 секунде.

Три освајачице медаља у различитим дисциплинама чиниле су штафету 4×200 метара која је поставила нови државни рекорд од 1:45.35 у саставу Лена Стокић, Јована Миућић, Ана Лазаревић и Јована Милошевић.

У мушкој конкуренцији Никола Сегић био је петопласирани на 800 метара са 2.17.31, а Никола Нинковић забележио је исти успех на 300 метара са 40.30 секунди.

Остале незваничне резултате можете погледати у документу испод.

NEZVANIČNI REZULTATI – PS dvorana U16

The post Дворанска сезона завршена првенствима Србије за млађе и старије пионире/ке appeared first on СД Црвена звезда.