Očekivani poraz u Ljubljani

Rikardo Marš je bio najefikasniji u porazu

Laka predaja Zvezde.

Olimpija – Crvena zvezda 80:67 (25:15, 28:21, 12:17, 15:14)

Olimpija je otvorila utakmicu serijom 10:0, a tokom prve deonice izabranici Jure Zdovca bili su i na +15. Crveno-beli su prve poene iz igre postigli u 5. minutu, a na prvi dvominutni predah domaćin ide sa vođstvom 25:15.

Zvezda je tokom meča jurila prednost, ali bez efekta, Olimpija sigurna, dosta problema za Zvezdu u napadu.

Na startu poslednje četvrtine, Olimpija je otišla na +15. Markota nepogrešiv, Beograđani srljaju, šut ih ne služi, deluju kao da su osuđeni za na poraz.

U poslednjih deset minuta Ljubljančani su podigli ritam, Zvezda ne može da prati, pa je razlika stigla do +20.

Na kraju je Zvezda svela prednost Olimpije na podnošljivih +13, 80:67.

Jagodnik na jednoj sa 19 i Marš sa 18, najefikasniji u svojim timovima. Zvezda je loše šutirala, oko 35%, izgubila 17 lopti i na kraju, Olimpija je slavila bez ikakve muke.