FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновијеРегионална лига

Преко Трешњевке до друге победе у WABA лиги

Црвено-беле кошаркашице победом над екипом Трешњевке 2009, 89-61 (21-22, 11-15, 27-10, 30-14), забележиле су други тријумф у WABA лиги и прекинуле негативан низ од шест узастопних пораза у регионалном такмичењу.

Подмлађена екипа Трешњевке предвођена капитеном, јуниорским репрезентативним центром Јосипом Павић је у првом полувремену пружала јак отпор, имала предност, али су црвено-беле у другом полувремену заиграле доста чвршће у одбрани и преломиле сусрет у своју корист.

Звездине девојке су утакмицу отвориле серијом 6-1 на старту, Трешњевка одговорила серијом 6-0, да би након периода игре кош за кош, Ивана Ујевић је са две везане тројке донела +5 свом тиму, (13-18). Савић и Павић на једној, Катанић и Бојовић на другој страни погађају до краја за 21-22 након првих десет минута.

Расположена Ивана Ујевић је креирала серију 6-0 у наставку, са 4 поена и 2 освојене лопте, затим је Анђела Катавић тројком приближила, а Јосипа Павић донела прво и једино двоцифрено вођство и максималну предност гостујућем тиму, (27-37). До краја првог полувремена изабранице Драгана Вуковића су мини серијом 5-0 успеле да преполове минус пред наставак, 32-37.

У трећем кварталу Звезда је преломила утакмицу. Серијом 11-2 је преокренула резултат у своју корист (43-39), да би одличном, чврстом одбраном и пресингом омогућила лаке поене у транзицији, који су водили до двоцифрене предности пред последњих десет минута, а све заокружено серијом 8-0, (59-47). Звезда је освојила 7 лопти у другом делу четвртине (Недељков 3, Мишељић 2) од укупно 22 на мечу.

Звезда је наставила серију и у последњој четвртини до 26-0, што је донело максималних +32 после поена Нине Деурић, (79-47). Тренер Драган Вуковић је пружио прилику свим играчицама, а једино се Марта Вуловић није уписала у стрелце. Девојке из Загреба су успеле да у финишу смање разлику, а коначан резултат поставила је тројком Барбара Туркаљ, 89-61.

Најефикасније су биле Милина Мишељић и Ивана Катанић са 15 поена, Нађа Недељков и Милица Бојовић су убациле по 14.

Следи дерби у домаћем првенству у недељу у хали „Визура“ у Земуну, а затим и дуел у Бањалуци против екипе ЖКК Орлови за крај првог дела WABA лиге.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Мандић 9 (3ск 7ас 2ук), Катанић 15 (4ск 8ас 3укл 1блк), Чубра 2, Тешић 2 (2ск), Вуловић, Недељков 14 (2ск 2ас 5укл), Деурић 4 (3ск 1укл), Јанковић 6 (4ск 2ас 1укл 1блк), Ђокић 6 (3ас 1укл), Чорто 2 (2ск 3укл), Бојовић 14 (4ск 1укл), Мишељић 15 (5ск 2ас 6укл). Тренер: Драган Вуковић

The post Преко Трешњевке до друге победе у WABA лиги appeared first on СД Црвена звезда.