FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Звезда убедљива против Морнара

Црвена Звезда мтс – Морнар (28:9, 25:31, 19:20, 33:22)

У оквиру осмог кола регионалне АБА лиге Црвена звезда је дочекала Морнар.

Био је то дуел у коме се није постављало питање победника од самог његовог почетка. Драган Шакота се на клупу Црвене звезде вратио убедљивом победом. Звезда на овом мечу није рачунала на Дерика Брауна и Стратоса Перпероглуа који ће дуже бити одсутан са паркета. У тим се вратио Џејмс Гист. Домаћин је одлично отворио утакмицу преко Кузмића испод коша док је добром одбраном успело да неутралише нападе Морнара на другој страни терена. Разлика од почетка меча константно расте до коначних 28:9 на крају прве четвртине.

Морнар се држао у игри искључиво уз помоћ погођених тројки и успео је да смањи предност Звезде која полувреме добија резултатом 53:40. У једном тренутку било је чак 21 разлике тако да су црвено-бели могли и убедљивије да воде након почетних 20 минута игре.

Гости су  у трећој четвртини неколико пута успевали да смање разлику уз помоћ шута споља па су, захваљујући пре свега серији Џејкоба Пулена, успели да добију четвртину минималном разликом. На крају треће четвртине Црвена звезда је водила резултатом 72:60.

У завршној четвртини Звезда је додала гас, постигла чак 33 поена и сусрет рутински добила са убедљивих 105:82.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић 6, Човић 12, Браун 10, Давидовац 8, Лазић 13, Фаје 5, Берон 8, Добрић 7, Гист 10, Џенкинс 11, Симанић 2, Оџо 13

МОРНАР: Пулен 22, Нидам, Шеховић 2, Мугоша, Рејли Рос 3, Бегић 10, Вујошевић, Павићевић, Волер, Маркота 12, Врањеш 9, Бјелица 16