FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Повратак рукометашица на победнички колосек

Рукометашице Црвене звезде савладале су екипу ЖРК Космај из Сопота 42:32 (22:15) у оквиру 9.кола Прве лиге групе Центар.

Није било неизвесности у београдском предграђу, изабранице Весне Бојковић су након почетне резултатске „клацкалице“ брзо стекле три гола предности преко Ање Вељковић, и контролисале вођство до финиша првог дела меча, када је Тамара Ђурковић донела +7, затим и потврдила разлику пре сирене за крај првих 30 минута, (15:22).

У наставку, исти темпо, потпуна контрола утакмице, који су довели до првог двоцифреног вођства, а затим и максималне предности од 12 голова разлике – 25:37, Ања Лончар је погодила у серији 3:0. Звезда је у мини серијама ломила противника, тресла мрежу, и мирно и сигурно привела сусрет крају. Коначан резултат поставила је Јована Ковач за пети тријумф, (32:42).

Најпродуктивнија у најефикаснијој утакмици црвено-белих ове сезоне била је Тамара Ђурковић са 12 голова, капитен Јована Ристић је постигла 7, а играчица утакмице Ања Вељковић 6.

Пета победа је донела и 10. бод и Црвена звезда се са утакмицом мање тренутно налази на трећем месту иза Радничког (Беград) и Металца.

Звезду очекује „дупли меч“ против Хазене наредне недеље. Прво у оквиру полуфинала Купа Београда (Куп Србије регион Центар) у среду (19.30), а затим и у 10.колу Прве лиге групе Центар.

9.коло, Прва лига група Центар

Сопот, хала: ОШ „Јелица Миловановић“. Гледалаца: 100. Судије: Горан Микић и Мирослав Лаловић (Београд). Искључења: Космај 6, Црвена звезда 10 минута. Седмерци: Космај 9(6), Црвена звезда 8(8).

КОСМАЈ: Анкић Анђ., Коцић Та. 7 (1), Коцић Ти. 1, Тодоровић 1, Анкић Анд. 1, Момчиловић 1 (1), Агатуновић 4, Лазаревић 4, Виријевић 1, Милетић, Јовановић, Миливојевић 12 (4), Милетић. Тренер: Бошко Стојковски

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Јовановић, Јездић, Сташић, Илић С. 2, Момчиловић 5, Ристић 7 (2), Ђурковић 12 (6), Ћорић, Грбић, Ковач 2, Јелић, Ердељановић 4, Вељковић 6, Лончар 2. Тренер: Весна Бојковић

The post Повратак рукометашица на победнички колосек appeared first on СД Црвена звезда.