FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојка

Пораз црвено-белих у „вечитом дербију“

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз од Партизана резултатом 3:0, по сетовима 25:19, 25:22, 25:21, у 8. колу БПШ Суперлиге Србије.

Црвено-бели нису успели да направе подвиг из меча четвртфинала Купа Србије од пре неколико дана када су после вођства Партизана од 2:0 преокренули и победили. Овога пута црно-бели су славили максималним резултатом.

На почетку меча вечити ривали су се смењивали у вођству, а Партизан је са четири поена у низу повео са 12:9. Уследила је нова серија домаћих који су повисили вођство на 17:11. Црвено-бели су правили превише сервис грешака у првом сету, нису успели да сустигну ривала који је дошао до предности у сетовима – 25:19.

Звезда је боље ушла у други сет. На мрежи је био одличан Лука Тадић који бележи два везана блока, а наши одбојкаши нешто касније долазе до предности од 8:4. Партизан је постепено „топио“ разлику и средином сета дошао до изједначења (13:13). Домаћи су потом и повели, а Кукањац је затражио тајм аут код резултата 17:15. Ипак, договор са клупе није уродио плодом, црно-бели су увећали предност и на крају дошли до вођства од 2:0 – 25:22.

Наша екипа је на старту трећег периода игре имала заостатак од пет поена (11:6), али је средином сета сјајном игром у блоку (два у низу Лазара Додића) успела да приђе на 13:12. Након грешке домаћи уследило је и изједначење (15:15). Ипак, домаћи су серијом од четири поена дошли до вођства од 22:18 у завршници које су сачували и обезбедили тријумф са максималних 3:0 – 25:21.

У нашем тиму истакао се Милутин Нејић са 10 освојених поена.

Црвена звезда у 9. колу БПШ Суперлиге Србије наредног викенда дочекује Рибницу из Краљева.

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

Београд – Хала Импулс. Гледалаца: 200. Судије: Зоран Радовановић и Светлана Зотовић. Трајање меча: 75 минута.

ПАРТИЗАН: Радовић 9, Копривица 10, Мариновић 1, Лекић 9, Ђорђевић 10, Кисић 2, Петровић, Пековић (либеро), Николић 13. Нису играли: Хузејровић, Јанковић, Сташевић, Цветковић. Тренер: Бојан Јанић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац 5, Јевтић (либеро), Петковић 1, Тадић 8, У. Николић 3, Фет, Нејић 10, Додић 6, Гмитровић 6, Андоновић 4, Стефановић. Није играо: А. Николић. Тренер: Томислав Кукањац.

The post Пораз црвено-белих у „вечитом дербију“ appeared first on СД Црвена звезда.