Featured Važne vesti Važno Domaća takmičenja Najnovije Odbojka

Poraz crveno-belih u „večitom derbiju“

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Partizana rezultatom 3:0, po setovima 25:19, 25:22, 25:21, u 8. kolu BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-beli nisu uspeli da naprave podvig iz meča četvrtfinala Kupa Srbije od pre nekoliko dana kada su posle vođstva Partizana od 2:0 preokrenuli i pobedili. Ovoga puta crno-beli su slavili maksimalnim rezultatom.

Na početku meča večiti rivali su se smenjivali u vođstvu, a Partizan je sa četiri poena u nizu poveo sa 12:9. Usledila je nova serija domaćih koji su povisili vođstvo na 17:11. Crveno-beli su pravili previše servis grešaka u prvom setu, nisu uspeli da sustignu rivala koji je došao do prednosti u setovima – 25:19.

Zvezda je bolje ušla u drugi set. Na mreži je bio odličan Luka Tadić koji beleži dva vezana bloka, a naši odbojkaši nešto kasnije dolaze do prednosti od 8:4. Partizan je postepeno „topio“ razliku i sredinom seta došao do izjednačenja (13:13). Domaći su potom i poveli, a Kukanjac je zatražio tajm aut kod rezultata 17:15. Ipak, dogovor sa klupe nije urodio plodom, crno-beli su uvećali prednost i na kraju došli do vođstva od 2:0 – 25:22.

Naša ekipa je na startu trećeg perioda igre imala zaostatak od pet poena (11:6), ali je sredinom seta sjajnom igrom u bloku (dva u nizu Lazara Dodića) uspela da priđe na 13:12. Nakon greške domaći usledilo je i izjednačenje (15:15). Ipak, domaći su serijom od četiri poena došli do vođstva od 22:18 u završnici koje su sačuvali i obezbedili trijumf sa maksimalnih 3:0 – 25:21.

U našem timu istakao se Milutin Nejić sa 10 osvojenih poena.

Crvena zvezda u 9. kolu BPŠ Superlige Srbije narednog vikenda dočekuje Ribnicu iz Kraljeva.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

Beograd – Hala Impuls. Gledalaca: 200. Sudije: Zoran Radovanović i Svetlana Zotović. Trajanje meča: 75 minuta.

PARTIZAN: Radović 9, Koprivica 10, Marinović 1, Lekić 9, Đorđević 10, Kisić 2, Petrović, Peković (libero), Nikolić 13. Nisu igrali: Huzejrović, Janković, Stašević, Cvetković. Trener: Bojan Janić.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 5, Jevtić (libero), Petković 1, Tadić 8, U. Nikolić 3, Fet, Nejić 10, Dodić 6, Gmitrović 6, Andonović 4, Stefanović. Nije igrao: A. Nikolić. Trener: Tomislav Kukanjac.

The post Poraz crveno-belih u „večitom derbiju“ appeared first on SD Crvena zvezda.