FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Шести тријумф у ЖКЛС

Црвено-беле савладале Студент у оквиру прве утакмице 7.кола Прве женске кошаркашке лиге Србије у „Баскет Ситију“, 76-52 (18-15, 20-13, 17-10, 21-14).

Успешно су наставиле тамо где су стале пре паузе изабранице Драгана Вуковића. Црвена звезда је била драстично ослабљена неиграњем Милице Бојовић и Маше Јанковић због повреда, одсутна је била и Ђурђина Ђокић (вирус), а прилику да дебитује добила је Миљана Ћаћић, члан кадетске генерације „Звездиних звездица“.

Осим у првих десет минута када је виђена отворена игра, и доста грешака и промашених зицера на оба коша, нису црвено-беле имале већих проблема да створе разлику и остваре нову победу.

У првом периоду игре видели смо једину промену резултата. Звезда је имала почетну предност након поена Марте Вуловић, Тете и Димитријевић су донеле једино вођство свом тиму, а Нађа Недељков и Милина Мишељић креирале мини серију за 7-5 и предност коју су црвено-беле контролисале до краја утакмице. Разлика у првих десет минута се кретала између три и пет поена, 18-15.

Нина Деурић је имала велику улогу у данашњој победи, заједно са Сањом Мандић креирала је серију 7-0 за прво двоцифрено вођство (32-21), које је Звезда задржала и за крај полувремена, после поена Нађе Недељков у тимској акцији, (38-28).

Са две везане серије по 6-0 шампионке Србије су практично преломиле утакмице већ у првим минутима треће четвртине (53-34), Димитријевић и Тете су успеле да спусте минус испод 20 поена пред последњих десет минута, (55-38).

У последњем кварталу прилику су добиле млађе играчице и наде, дебитовала је Миљана Ћаћић, а после поена Тамаре Чубре „из корнера“ Звезда је имала максималну предност – плус 25, (68-33). Петорка Чорто, Дешић, Деурић, Митровић, Ћаћић је завршила утакмицу, а Нина Деурић и Тамара Чорто „затвориле“ меч поенима за 76-52.

Најефикаснија Нина Деурић са 14 поенам, један скок далеко од првог сениорског дабл-дабл учинка (9ск), Сања Мандић је убацила 13, Милина Мишељић 12 (8ск), а двоцифрена је била још и Марта Вуловић са 10 поена.

За викенд следи наставак такмичења и у WABA лиги, у 7.колу Звезда гостује Будућности у Подгорици (уторак 19), а затим следи дуел против 021 из Новог Сада.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Мандић 13 (3ск 6ас), Катанић 2, Чубра 2 (1ас 1укл), Тешић 4, Вуловић 10 (6ск 6блк), Недељков 6 (5ск 2укл), Деурић 14 (9ск 5укл 2блк), Дешић 1 (3ск 1ас), Чорто 8 (6ск 2ас 2укл 1блк), Митровић 4 (3ск 2ас 2блк), Ћаћић (2ск 1укл), Мишељић 12 (8ск 3укл). Тренер: Драган Вуковић

The post Шести тријумф у ЖКЛС appeared first on СД Црвена звезда.