FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОбавештењаОдбојка

Велики преокрет Звезде у првом мечу четвртфинала Купа

Одбојкаши Црвене звезде савладали су Партизан резултатом 2:3, по сетовима 25:14, 25:18, 22:25, 24:26, 12:15, у првој утакмици четвртфинала Купа Србије.

Иако су губили са 2:0 у сетовима наши одбојкаши се нису предавали, сустигли вечитог ривала и на крају у петом сету дошли до веома важне победе која им доноси предност пред реванш меч.

Утакмица није добро почела за наше одбојкаше. Домаћи су на техничком тајм ауту првог сета имали вођство од 12:7. Серијом од 7:1 Партизан је повео са 21:12, а онда и лако дошао до вођства од 1:0 – 25:14.

Црвено-бели су и на половини другог сета били у заостатку (12:8). Домаћи су у серијама освајали поене и врло брзо је било 18:10. Звезда је повезала неколико напада и после блока Николе Мељанца смањи на 19:14. Ипак, наша екипа није успела да ухвати прикључак, па је Партизан удвостручио своје вођство – 25:18.

Наши одбојкаши су добро почели трећи сет, али је Партизан брзо преокренуо резултат у своју корсит. Вечити ривали су се потом смењивали у вођству, а Звезда је на сервис Немање Стефановића везала четири поена и повела са 18:16. Затим су се поени освајали у серијама да би црвено-бели у завршници блоком Уроша Николића дошли до три везане сет лопте. Другу су искористили и смањили резултат на 2:1 – 22:25.

Домаћи су серијом од шест поена повели са 10:6 у четвртом периоду игре. Изабраници Томислава Кукањца су покушавали да ухвате резултатски прикључак и донекле успели када су пришли на минус 1 (18:17). Нешто касније Звезда везује пет поена, уз два блока Луке Тадића, и преокреће резултат у своју корист (21:24). Међутим, наш тим није успео да искористи три сет лопте, али је Нејић искористио наредну и донео нашем тиму изједначење – 24:26.

Црвена звезда је одлично ушла у пети сет. Са два узастопна блока Мељанца наш тим је на промену страна отишао са предношћу од четири поена. Успели су наши одбојкаши да задрже предност и блоком Стефановића поведу са 13:9. Црвено-бели нису искористили прве две меч лопте, па је Кукањац затражио тајм аут после којег је Нејић ставио тачку на овај меч и донео тријумф нашој екипи – 12:15.

Најефикаснији у тиму Томислава Кукањца био је Милутин Нејић са 20 освојених поена, док је Лазар Додић додао 10.

Реванш меч четвртфинала Купа Србије на програму је 3. децембра у дворани УСЦ Вождовац у Београду када ће домаћин бити Црвена звезда.

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (25:14, 25:18, 22:25, 24:26, 12:15)

Београд – Дворана: Импулс. Гледалаца: 200. Судије: Роберт Леко и Ђорђе Зеленовић. Трајање меча: 113 минута.

ПАРТИЗАН: Радовић 14, Копривица 12, Мариновић, Ђорђевић 8, Јанковић 7, Кисић 2, Петровић 1, Пековић (либеро), Николић 32. Нису играли: Лекић, Хузејровић, Сташевић, Цветковић, Пајевић. Тренер: Бојан Јанић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац 8, Јевтић (либеро), Петковић, Тадић 9, У. Николић 9, Нејић 20, Додић 10, Гмитровић 7, Андоновић 2, Стефановић 5. Нису играли: А. Николић, Трифуновић, Фет, Машуловић. Тренер: Томислав Кукањац.

The post Велики преокрет Звезде у првом мечу четвртфинала Купа appeared first on СД Црвена звезда.