Featured Važne vesti Važno Domaća takmičenja Najnovije Odbojka

Radnički produžio negativan niz Crvene zvezde

Odbojkaši Crvene zvezde izgubili su u 7. kolu BPŠ Superlige Srbije od Radničkog rezultatom 0:3, po setovima 23:25, 19:25, 21:25.

Crveno-beli su doživeli i treći vezani poraz u Superligi iako su se pred ovaj meč pojačali sa tri povratnika Aleksandrom Gmitrovićem, Nemanjom Stefanovićem i Nikolom Jovanovićem.

Gosti su bolje započeli meč i na tehničkom tajm autu prvog seta su imali prednost od četiri poena (8:12). Nakon bloka Uroša Nikolića Zvezda je prišla na minus jedan (15:16). Kragujevčani su održavali vođstvo, stigli do dve vezane set lopte i drugu iskoristili za vođstvo od 1:0 – 23:25.

Odbojkaši Radničkog su nastavili sa dobrom igrom, pa su u drugom setu poveli sa 9:5, a na tehničkom tajm autu sa 12:9. Gosti su potom vezali četiri poena za vođstvo od 16:10. Usledio je tajm aut Tomislava Kukanjca nakon čega su se poeni osvajali u serijama, a crveno-beli su u završnicu ušli sa velikim zaostatkom (14:21). Naši odbojkaši nisu uspeli da uhvate rezultatski priključak i Radnički je duplirao svoju prednost – 19:25.

Serijom od četiri poena Kragujevčani su poveli sa 11:8 u trećem periodu igre. U nekoliko navrata naš tim je uspeo da priđe na poen zaostatka, ali je Radnički umeo da odgovori. Posle vođstva gostiju od 18:14 Kukanjac je zatražio tajm aut. Dogovor sa klupe je na kratko urodio plodom, pa je Zvezda posle vezanih poena Aleksandra Gmitrović i Nikole Meljanca stigla do izjednačenja (19:19). Ipak, Kragujevčani vezuju tri poena i dolaze do vođstva od 23:20. Gosti koriste prvu od tri set lopte i dolaze do maksimalnog trijumfa – 21:25.

U timu Crvene zvezde istakao se Milutin Nejić sa 12 poena, a po deset su osvojili Aleksandar Gmitrović i Nikola Meljanac.

Odbojkaši Crvene zvezde sada imaju skor od 2-5 i zauzimaju 7. mesto na tabeli BPŠ Superlige Srbije, a u narednom kolu gostuju Partizanu.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 0:3 (23:25, 19:25, 21:25)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Zoran Radovanović i Aleksandra Balandžić. Trajanje meča: 79 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Meljanac 10, Jevtić (libero), Petković 2, Tadić 9, U. Nikolić 4, Nejić 12, Dodić, Pavlović, Gmitrović 10, Andonović, Stefanović. Nisu igrali: A. Nikolić, Trifunović, Fet, Jovanović. Trener: Tomislav Kukanjac.

RADNIČKI: Milutinović 4, Goić 6, Ristić 8, Petrović 3, Jekić 18, Pantelić (libero), Perović, Stevanović 11. Nisu igrali: Antić, Pantović, Trivunić, Matić, Krstić. Trener: Ivan Blagojević.

The post Radnički produžio negativan niz Crvene zvezde appeared first on SD Crvena zvezda.