Važno Najnovije Rukomet

Crvena zvezda – Dinamo Pančevo 20:29 (10:13)

Rukometaši Crvene zvezde poraženi su u „Šumicama“ u 9.kolu od lidera ARKUS lige, Dinama iz Pančeva – 20:29 (10:13), i tako produžili negativan niz koji traje još od 5.kola.

Crvena zvezda je na treningu pred meč sa Dinamom ostala bez golmana Janka Gemaljevića, koga očekuje duža pauza zbog povrede ligamenata kolena, u rosteru je bio Miljan Erić, ali nedovoljno oporavljen.

Prvo poluvreme je Crvena zvezda uspela da parira Dinamu, imali su Pančevci u nekoliko navrata dva gola razlike, ali je Zvezda uzvraćala i u 19.minutu psole gola Borisa Jovanovića je na semaforu stajalo 7:7. Međutim, usledilo je nekoliko grešaka u organizaciji napada i prostor za kontre gostiju koje je iskoristio Mladen Šotić. Isti igrač je doneo +3 i 10:13 za kraj prvog poluvremena gostima.

Na startu drugog poluvremena Dinamo je u mini serijama povećavao prednost, (13:21, 45.minut), u 50.minutu su imali 16:24 do maksimalnih +10 u 59.minutu, da bi konačan rezultat postavio Jovanović za 20:29.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Boris Jovanović sa 5 golova, Stefan Šaponjić je 4 puta zatresao mrežu, po 3 su postigli Nikola Lazić i Aleksa Tufegdžić.

U narednom kolu Zvezda putuje u Kikindu, istoimenoj ekipi koja je na deobi četvtog mesta.

9.kolo, ARKUS liga

CRVENA ZVEZDA – DINAMO 20:29 (10:13)

Beograd, dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 125. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Isključenja: Crvena zvezda 4, Dinamo 10 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 2 (2), Dinamo 4 (3).

CRVENA ZVEZDA: StijovićJovanović 5(2), Horvat 1, M.Lazić, Šaponjić 4, Majes, Rajičević, N.Lazić 3, Jelić, Andrejević 1, Tufegdžić 3, Utvić 1, Abramović 1, Erić, Božović, M.Nikolić 1. Trener: Radan Rovčanin

DINAMO: Milošević 3, Pavlović 2, Bunjevčević 2, Šotić 8, Savić 2, Jezdimirović 1, Zlatanović, Distol, Milenković 2, Barudžić, Golubović 3, Kostadinović 4, Milunović 2, Vučković, Radovanović, Mitrović. Trener: Akim Komnenić

The post Crvena zvezda – Dinamo Pančevo 20:29 (10:13) appeared first on SD Crvena zvezda.