ВажноНајновијеРукомет

Црвена звезда – Динамо Панчево 20:29 (10:13)

Рукометаши Црвене звезде поражени су у „Шумицама“ у 9.колу од лидера АРКУС лиге, Динама из Панчева – 20:29 (10:13), и тако продужили негативан низ који траје још од 5.кола.

Црвена звезда је на тренингу пред меч са Динамом остала без голмана Јанка Гемаљевића, кога очекује дужа пауза због повреде лигамената колена, у ростеру је био Миљан Ерић, али недовољно опорављен.

Прво полувреме је Црвена звезда успела да парира Динаму, имали су Панчевци у неколико наврата два гола разлике, али је Звезда узвраћала и у 19.минуту псоле гола Бориса Јовановића је на семафору стајало 7:7. Међутим, уследило је неколико грешака у организацији напада и простор за контре гостију које је искористио Младен Шотић. Исти играч је донео +3 и 10:13 за крај првог полувремена гостима.

На старту другог полувремена Динамо је у мини серијама повећавао предност, (13:21, 45.минут), у 50.минуту су имали 16:24 до максималних +10 у 59.минуту, да би коначан резултат поставио Јовановић за 20:29.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Борис Јовановић са 5 голова, Стефан Шапоњић је 4 пута затресао мрежу, по 3 су постигли Никола Лазић и Алекса Туфегџић.

У наредном колу Звезда путује у Кикинду, истоименој екипи која је на деоби четвтог места.

9.коло, АРКУС лига

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ДИНАМО 20:29 (10:13)

Београд, дворана: „Шумице“. Гледалаца: 125. Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић (Београд). Искључења: Црвена звезда 4, Динамо 10 минута. Седмерци: Црвена звезда 2 (2), Динамо 4 (3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: СтијовићЈовановић 5(2), Хорват 1, М.Лазић, Шапоњић 4, Мајес, Рајичевић, Н.Лазић 3, Јелић, Андрејевић 1, Туфегџић 3, Утвић 1, Абрамовић 1, Ерић, Божовић, М.Николић 1. Тренер: Радан Ровчанин

ДИНАМО: Милошевић 3, Павловић 2, Буњевчевић 2, Шотић 8, Савић 2, Јездимировић 1, Златановић, Дистол, Миленковић 2, Баруџић, Голубовић 3, Костадиновић 4, Милуновић 2, Вучковић, Радовановић, Митровић. Тренер: Аким Комненић

The post Црвена звезда – Динамо Панчево 20:29 (10:13) appeared first on СД Црвена звезда.