ВажноНајновијеРукомет

Пораз рукометашица у Ваљеву

Рукометашице Црвене звезде поражене су од лидера Металца у Ваљеву у оквиру 7. кола Прве женске лиге групе Центар – 34:28 (15:14).

Црвено-беле су прекинуле победнички низ, и нису успеле да се придруже лидеру на табели у финишу јесењег дела сезоне.

Добро су отвориле утакмицу изабранице Весне Бојковић, Звезда је на старту створила разлику (1:4) и одржавала вођство до средине првог полувремена, када је Јелица Мијаиловић донела изједначење, (6:6). Први период игре је био уједначен, видели смо неколико промена вођства, Звезда је имала +2 (6:8), затим је домаћи тим имао идентичну разлику (12:10), да би у последњем минуту Светлана Илић изједначила на 14:14, а Јована Павловић донела свом тиму 15:14 за крај првих тридесет минута.

Почетак другог полувремена је био пресудан за даљи ток сусрета. Металац је успео да дође до „плус 3“ у 34. минуту (18:15) и ту разлику је контролисао до краја меча, када је у финишу потврдио победу. Црвено-беле су покушавале да се приближе, али је домаћа екипа у последњих 10 минута ушла са пет голова предности, да би у последњем минуту стигла и до максималних плус 8. Јана Момчиловић и Маша Ердељановић су поставиле коначних 34:28 у последњим секундама.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде је капитен Јована Ристић са 11 голова, Тамара Ђурковић је постигла 6.

Звезда са скором 4-0-2 заузима тренутно треће место, а у наредном колу дочекује екипу ОРК Лозница на Бањици.

7. коло, Прва лига Центар

МЕТАЛАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 34:28 (15:14)

Ваљево, хала: „15. септембар“. Гледалаца: 200. Судије: Александар Аћимовић и Стефан Елезовић (Београд). Искључења: Металац 14, Црвена звезда 2 минута. Седмерци: Металац 1(0), Црвена звезда 6(5).

МЕТАЛАЦ: Мандић 6, Мосуровић 5, Павловић 4, Мијаиловић 6, Карадиновић 6, Белушевић, Гајић, Аксентијевић 2, Марковић, Нешић 1, Ђикић, Бирчанин, Деспотовић 4, Ђурђевић, Спасојевић, Трипковић. Тренер: Катарина Ђурић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Јовановић, Јездић, С.Илић 3, Момчиловић 2, Ристић 11(3), Ђурковић 6(2), Ћорић, Грбић, Инђић 3, Јелић, Ердељановић 3, Вељковић, Кунчер, Лончар. Тренер: Весна Бојковић

The post Пораз рукометашица у Ваљеву appeared first on СД Црвена звезда.