Featured Važne vesti Važno Domaća takmičenja Najnovije Rukomet

Rukometašice sigurno do novih bodova

Rukometašice Crvene zvezde nastavile su sa odličnim partijama i ostvarile novu pobedu, u 6. kolu Prve lige grupe Centar savladana je ekipa Radničkog iz Obrenovca na Banjici – 29:19 (13:10).

Četvrta uzastopna prvenstvena pobeda crveno-belih koja je donela deobu 2. mesta pred duel sa jedinom neporaženom ekipom, prvoplasiranim Metalcem iz Valjeva.

Na početku se igralo gol za gol, Zvezda je na isteku 10. minuta zahvaljujući dva gola Lare Kunčer stigla do vođstva, gošće su uspele da se primaknu u finišu nakon trećeg isključenja kapitena Jovane Ristić, ali je takva odluka motivisala crveno-bele da serijom od tri gola dođu do 13:10 na kraju prvog poluvremena.

Zvezda je nastavila seriju i u drugom poluvremenu do 16:10, istakla se Tamara Đurković, koja je preuzela odgovornost. Do kraja meča, razlika je rasla do maksimalnih 10 golova, za konačnih 29:19 golom Jane Momčilović. Zanimljiv podatak jeste da je gostujuća ekipa imala sedam dosuđenih sedmeraca, a poslednja dva u poslednjem minutu odbranile su golmanke Crvene zvezde, od ukupno četiri zaustavljena udarca sa sedam metara.

Sa po 6 golova najefikasnije su bile Đurković i Ćorić, 5 je postigla Momčilović, Zvezdu u sredu očekuje četvrtfinale Kupa Srbije grupa Centar protiv ekipe Požarevca na Banjici, a zatim i gostovanje u Valjevu.

6. kolo, Prva liga grupa Centar

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 29:19 (13:10)

Beograd, hala: USC „Voždovac“. Gledalaca: 50. Sudije: Sofija Petrović i Lana Zrnić (Beograd). Isključenja: Crvena zvezda 16, Radnički 6 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 6(5), Radnički 7(3).

CRVENA ZVEZDA: Mitić, Jovanović, Jezdić 1, S.Ilić 1, Momčilović 5, Ristić 2(1), Đurković 6(3), Ćorić 6(1), Grbić, Inđić 2, Jelić, Erdeljanović 2, Veljković 1, Kunčer 3, M.Ilić, Lončar. Trener: Vesna Bojković

RADNIČKI: J.Ilić, M.Ilić, Obradović, Pašalić 5, Perović 6, Slavić, Đorđević, Petrović 3, Petković 2, Popović 2, Orlić 1, Banović, Jovanović. Trener: Dragan Jovanović

The post Rukometašice sigurno do novih bodova appeared first on SD Crvena zvezda.