FeaturedVažne vestiВажноНајновијеРукомет

Раковица – Црвена звезда 24:38 (14:20)

Рукометаши Црвене звезде успешно су пребродили прву преку на старту такмичења у Купу Србије. У осмини финала Купа Србије група Центар у „Шумицама“ црвено-бели су убедљиви против Раковице 38:24 (20:14).

Тренер Црвене звезде Радан Ровчанин је равномерно поделио минутажу, прилику су добили играчи који нису пуно наступали током сезоне.

Осим у првих пет минута, није било неизвесности. Црвено-бели су се брзо одлепили, у серијама су постизали голове и повећавали разлику, ефикасни су били Матија Николић и Миљан Ерић, а голом Бориса Јовановића Звезда је имала „плус 8“, 11:19. До краја полувремена екипа Раковице је успела да на одмор оде са минусом од шест гола – 14:20.

Није било опуштања у другом полувремену, а врло ни резултатске неизвесности. Из минута у минут је расла предност црвено-белих до максималних 16 голова предности (22:38) у 57. минуту. У последњим минутима екипа Раковице је са два гола поставила коначних 24:38.

Са по 8 голова најефикаснији су били Матија Николић и Миљан Ерић, 6 је постигао Алекса Туфегџић, 5 Стефан Шапоњић.

У понедељак нас очекује жреб за четвртфинале Купа Србије групе Центар, али и 90 „Вечити дерби“ на Бањици од 18 часова.

Осмина финала, Куп Србије група „Центар“

Београд, дворана: „Шумице“. Гледалаца: 100. Судије: Бојан Даути и Урош Минић (Београд). Искључења: Раковица 8, Црвена звезда 18 минута. Седмерци: Раковица 2(1), Црвена звезда 2(2).

РАКОВИЦА: Ристић, М.Ђуровић 5(1), Радовановић 1, Д.Бунчић 4, Живковић 1, Б.Бунчић 1, Поповић 4, М.Бунчић 2, Спасојевић 1, Веселиновић 1, Б.Ђуровић, Марковић, Јовић 2, Иванић 1, Јошић 1, Ћирић. Тренер: Срђан Контић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Јовановић 4, Хорват, Лазић, Шапоњић 5, Гемаљевић, Мајес 4, Рајичевић 1, Јелић, Андрејевић, Туфегџић 6, Утвић 1(1), Абрамовић 1, Ерић 8(1), Божовић, М.Николић 8. Тренер: Радан Ровчанин

The post Раковица – Црвена звезда 24:38 (14:20) appeared first on СД Црвена звезда.