Featured Važne vesti Važno Ženski fudbal Najnovije Fudbal

„Vučice“ brojale do sedam

Nakon teškog trijumfa u susretu sa kragujevačkim Radničkim u prethodnom superligaškom kolu, crveno-bele su u 5. kolu Super lige Srbije u fudbalu za žene gostovale u Požarevcu istoimenoj ekipi. Unapred se znalo da domaća ekipa, koju samo čudo može spasiti od selidbe u niži rang, ne može parirati našim „Vučicama“ i samo se postavljalo pitanje kada će prvi put biti „otključana požarevačka brava“ i koliko će nakon toga naše igračice imati motiva da pred sobom melju nedoraslog protivnika. O situaciji koja trenutno vlada u požarevačkom superligašu dovoljno govori podatak da je golmanka ovog kluba Tanja Đapić, zbog nedostatka igračkog kadra, ovaj susret morala da provede u polju umesto između stativa.

ŽFK Požarevac : ŽFK Crvena zvezda 0:7 (0:5)

Već u 2. minutu susreta zatresla se mreža domaće ekipe. Lucidno je Sanda Malešević uočila Jovanu Stojanović koja je utrčavala u šesnaesterac domaćina, usledio je precizan pas, a popularna „Žiga“ je udarcem po zemlji loptu smestila u mrežu. Međutim, pomoćni sudija ispod zapadne tribine podigla je zastavicu signaliziravši ofsajd poziciju, a odmah je malobrojnoj publici bilo jasno da je došlo do velikog sudijskog previda.

Samo minut kasnije lepa akcija našeg tima. Kombinaciju je započela Anđela Krstić, nastavila Jovana Stojanović koja je lepo centrirala ka Mireli Tenkov, ali je neravan teren uticao na to da Mirela ne stigne do lopte u situaciji kada je ispred sebe imala samo prazan gol.

Deseti minut susreta doneo je dve kolosalne prilike Mirele Tenkov i prosto je neverovatno kako je mreža Dunje Grujičić ostala netaknuta. Prvo je na asistenciju Jovane Stojanović, Mirela na desetak metara od gola uhvatila volej, ali je golmanka Požarevljanki bravurozno intervenisala. Na odbijenu loptu natrčala je Sanda Malešević, prosledila do Aleksandre Savanović koja je pravovremeno uposlila našeg ubojitog strelca, ali je Dunja Grujičić još jednom izašla kao pobednica. Tri minuta kasnije Mirela i Dunja su bile akterke nove situacije, a rezultat je ponovo bio isti, golmanka Požarevca izašla je i ovoga puta kao pobednica.

U 20. minutu viđena je lepa akcija našeg tima. Fantastično je Aleksandra Savanović uočila na desnom krilu Teodoru Stojaković, usledio je pravovremeni pas, a popularna „Tejka“ se stuštila po desnom krilu. Usledio je upotrebljiv centaršut, ali je još jednom Dunja Grujičić bila skoncentrisana i odnela loptu ispred začetnika akcije Aleksandre Savanović. Domaće igračice su ipak vrlo brzo izgubile loptu. Do nje je došla Jovana Aranđelović, usledilo je dodavanje ka Mireli Tenkov, a crveno-beli golgeter kada je već pogodak nije hteo, blagovremeno je uposlila Aleksandru Savanović na drugoj stativi, a popularna „Saška“ u takvim situacijama ne greši – 1:0.

Na isteku pola sata igre viđen je crveno-beli mat u četiri poteza. Minimalnim brojem kontakata, pravovremenim dodavanjima i blagovremenim utrčavanjem u prazan prostor najlakše se osvaja prostor i probija bunker protivnika. U akciji su učestvovale Anđela Krstić, dve Jovane, Aranđelović i Stojanović, a Mirela Tenkov je konačno nakon tri susreta i isto toliko stoprocentnih prilika u ovom meču zatresla mrežu – 2:0.

Tri minuta nakon drugog pogotka beležimo novu priliku naših devojaka, priliku koja spada u red onih koje je teže promašiti nego realizovati. Kapiten naših „Vučica“ Mirela Tenkov je centrirala sa pozicije levog krila, a prvo je Aleksandra Savanović probala da zatrese mrežu sa svega pet, šest metara od gola, ali je njen udarac instiktivnom reakcijom zaustavila golmanka domaćih, a zatim je na loptu natrčala mlađa od sestara Savanović, Sara i sa dva metra umesto da loptu smesti u mrežu ona je pogodila okvir gola.

U 36. minutu i Jovana Stojanović je imala situaciju jedan na jedan sa golmankom Požarevca nakon lepe kombinacije Jovane Aranđelović i Aleksandre Savanović, ali je golmanka Dunja Grujičić još jednom bravurozno intervenisala. Dva minuta kasnije „Žiga“ se iskupila za promašaj. Akciju je započela Sanda Malešević, Anđela Krstić je još jednom uputila precizan dubinski pas, a Jovana Stojanović je utrčala u šesnaesterac domaćina i rutinski loptu smestila u mrežu – 3:0.

Sedam minuta nakon velikog promašaja Sara Savanović se iskupila. Nakon akcije Aleksandre Savanović i Mirele Tenkov lopta stiže do Sare Savanović koja manirom rasnog strelca šalje loptu u mrežu pokraj golmanke Dunje Grujičić – 4:0.

Četrdeset i treći minut susreta donosi novi, peti pogodak naših „Vučica“. Lepo je Aleksandra Savanović uočila sestru Saru na desnom krilu, ova je prosledila loptu do Mirele Tenkov koja je upućuje na drugu stativu, a tamo je rutinski u mrežu prosleđuje ona koja je i inicirala celokupnu akciju Aleksandra Savanović. Njen drugi pogodak na susretu – 5:0.

U nastavku susreta, očekivano su crveno-bele „pustile nogu sa gasa“. U uvodnom delu drugog poluvremena uglavnom su akcije išle po levoj strani našeg napada gde su dejstvovale Anđela Krstić i Jovana Stojanović, ali je prva prilika stigla sa druge strane terena. Nakon akcije igračica koje su u poluvremenu ušle u igru, Ane Šćepanović i Nikoline Milović, reprezentativka Bosne i Hercegovine je u 54. minutu oprobala udarac, ali je lopta otišla preko gola. Dva minuta kasnije udarac je oprobala i Ana Šćepanović, ali je Dunja Grujičić po ko zna koji put bila na mestu.

Neverovatan promašaj beležimo u 60. minutu. Lepo je Mirela Tenkov uposlila Nikolinu Milović, ali je njen udarac sa desetak metara završio pored gola.

Dvostruki strelac Aleksandra Savanović oprobala je svoj udarac sa 18 metara u 73. minutu susreta, ali je fantastična Dunja Grujičić bila na visini zadatka. U nastavku akcije lopta stiže do Ane Šćepanović koja upućuje upotrebljiv centaršut. Domaće igračice izbacuju loptu do ivice šesnaesterca gde je Jovana Aranđelović iz prve raspalila po lopti, a ona je očešala stativu i završila u golu – 6:0.

Prvi ozbiljniji napad domaćina beležimo u 78. minutu, ali je Jovana Miladinović dobro intervenisala nakon upotrebljivog centaršuta Požarevljanki.

Akcija kao iz udžbenika viđena je u 79. minutu. Sve je započela Sanda Malešević koja je uposlila danas više nego raspoloženu Aleksandru Savanović. Saška je u trku pretrčala nekoliko domaćih igračica, usledio je pas ka Mireli Tenkov koja je na drugoj stativi uočila Nikolinu Milović. Golmanka Požarevljanki Dunja Grujičić je pokušala da stigne do lopte, ali je bila kratka pa Nikolini Milović nije bilo teško da svojim prvencem u crveno-belom dresu postavi i konačan rezultat ovog susreta – 7:0.

Do kraja susreta beležimo i lepu priliku Mirele Tenkov u 83. minutu, ali je njen udarac završio pored gola, kao i udarac glavom Jovane Stojanović u 86. minutu čiji je udarac pod prečku golmanka domaćina uspela da izbaci u korner.

Po okončanju susreta ostao je opšti utisak da su crveno-bele mogle, a i morale da još koju loptu smeste iza leđa fantastične golmanke Požarevca Dunje Grujičić, ali i mora se istaći da je sudijska trojka na čelu sa Jelenom Trninić u velikoj meri kumovala činjenici da je „samo“ sedam lopti završilo u mreži Požarevljanki. Pomoćne sudije Svetlana Bilić i Ljubica Čubrilo su grešile u više navrata u procenama ofsajd pozicija.

– Super liga Srbije u fudbalu za žene, 5. kolo:
ŽFK Požarevac – ŽFK Crvena zvezda 0:7 (0:5)
Strelci: A. Savanović 20`, 43`, M. Tenkov 30`, J. Stojanović 38`, S. Savanović 40`, J. Aranđelović 73`, N. Milović 79`
Stadion: „Vašarište“, Požarevac
Gledalaca: 30
ŽFK Požarevac: D. Grujičić, A. Radojević, K. Dragutinović, S. Jovanović, K. Arsenijević (od 52` M. Đulejić), T. Novičić (od 18` M. Ivanović), A. Ševo, D. Jenić, D. Kuhut, A. Jovkić, T. Đapić.
ŽFK Crvena zvezda: S. Cetinja (od 46` J. Petrović), T. Stojaković (od 46` A. Šćepanović), R. Mogolola, J. Miladinović, A. Krstić, A. Savanović, M. Tenkov, J. Stojanović, J. Aranđelović, S. Malešević, S. Savanović (od 46` N. Milović).

Istovremeno, moramo se zahvaliti našem članu iz okoline Požarevca koji je prisustvovao susretu naših devojaka i omogućio vam da putem našeg portala i dalje pratite sva dešavanja u crveno-belom ženskom fudbalkom kolektivu, jer moramo sve podsetiti da je odlukama neodgovornih pojedinaca u klubu zabranjeno prisustvo našem portalu na gostujućim susretima ŽFK Crvena zvezda, a svi moraju znati da bez nas i ti pojedinci nikada ne bi ni stigli do medija i javnost nikada za njih ne bi ni saznala. Ono što svima mora biti jasno je činjenica da će naš portal uvek i svugde biti uz crveno-bele „Vučice“.