FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Пораз рукометаша у Новом Пазару на старту АРКУС лиге

Рукометаши Црвене звезде гостовањем у Новом Пазару започели су нову сезону у АРКУС лиги. Потпуно реновиран састав тренера Ненада Перуничића на вероватно најтежем гостовању у нашем рукомету, изузев часног пораза није могао више у новопазарској дворани „Пендик“.

Нови Пазар : Црвена звезда 23:19 (13:9)

Пред око 800 гледалаца црвено-бели су добро ушли у меч. Након два минута игре голом Богдана Утвића наша екипа је стигла до предности, али су домаћини у наредних пет минута загосподарили тереном и са три брза поготка преокренули резултат и стигли до предности коју нису испуштали до краја сусрета. Највећу предност током првог периода игре Новопазарци су имали у три наврата и она је износила пет голова разлике.

У наставку игре домаћа екипе је зналачки чувала предност која се кретала од два до четири гола разлике. Последњу прилику да ухвате резутатски прикључак наши рукометаши имали су у 54. минуту сусрета када је након гола Ивана Хорвата Црвена звезда пришла на свега два гола заостатка – 18:20. Међутим, уследила је серија домаћина, два поготка постигао је Стефан Јокић, њему се придружио Павле Бандука и питање победника било је решено.

Управо је Павле Бандука био и најефикаснији играч утакмице са девет постигнутих голова, а у голгетерском смислу у домаћој екипи истакао се и Златко Ракић који је мрежу црвено-белих погашао шест пута. У нашој екипи пет погодака постигао је Богдан Утвић, Стефан Шапоњић је постигао четири, а по три пута су се у листу стрелаца уписивали Иван Хорват и Матија Николић.

– АРКУС лига, 1. коло:
РК Нови Пазар – МРК Црвена звезда 23:19 (13:9)
Дворана: ССУ „Пендик“, Нови Пазар
Гледалаца: 800
РК Нови Пазар: С. Јокић 2, П. Жујовић, Џ. Бадић, Р. Арифовић, А. Сефовић 1, Д. Црновршанин, А. Миленковић, А. Мехић, З. Ракић 6, Х. Хакић, В. Давидовић 4, Г. Раковић, П. Бандука 9, Д. Радисављевић, А. Драгутиновић 1, А. Милошевић.
МРК Црвена звезда: А. Чоловић, Б. Јовановић, И. Хорват 3, М. Лазић, Ђ. Кукић, Ј. Стојановић 1, С. Шапоњић 4, Ј. Гемаљевић, Ђ. Мајес, И. Рајичевић, А. Туфегџић, Б. Утвић 5, Н. Абрамовић 1, М. Ерић 2, М. Божовић, М. Николић 3.

У наредном 2. колу АРКУС лиге рукометаши Црвене звезде дочекују новајлију у елитном рангу, екипу Дубочице 54 из Лесковца која је на старту шампионата на домаћем терену савладала Шамот 65 из Аранђеловца резултатом 26:21.