АрхиваМачевањеОстало

Žetva medalja u mačevalačkom klubu

Ljubica Branković, Marija Kovačević, trener Jovan Rajković

Ovog vikenda mačevaoci Crvene zvezde borili su se vrlo uspešno na vise frontova. Dok su se njihove kolege takmičile na domaćoj sceni, članice našeg kluba i reprezentativke Srbije u disciplini ženski floret i ženski mač učestvovale su na medjunarodnom turniru u Medlingu (Austrija).

U kategoriji floret dame kadeti, prva se danas okitila zlatom Branković Ljubica, pobedivši u finalu svoju klupsku drugaricu Kovačević Mariju rezultatom 13:12. U polufinalnim borbama Branković Ljubica je savladala Cenker Frey-u ( AUT ) ( 11:10 ), a Kovačevic Marija – Rosenow Sonju ( AUT ) ( 15:4 ).

Da učešće članica našeg kluba na ovom turniru bude u potpunosti uspešno potrudila se Jevremović Aleksandra osvojivši zlatnu medalju u kategoriji ženski mač seniori, savladavši u finalu Tanzmeister Dorothe-u ( AUT ) ( 15:7 ).

U isto vreme u Beogradu u organizaciji našeg kluba održano je Kadetsko Prvenstvo Beograda gde su članovi MK Crvena zvezda postigli odlične rezultate: