FeaturedVažne vestiВажноМлађе категоријеНајновијеФудбал

Лазетић потписао тријумф кадета

Кадети нашег тима савладали су екипу Спартака резултатом 1:0 у оквиру другог кола Кадетске лиге Србије. Гол за црвено-беле постигао је Марко Лазетић у 11. минуту игре.

Црвена звезда – Спартак 1­:0 (1­:0)

Гледалаца: 500. Судија: Милош Васиљевић. Стрелац: Лазетић у 11. минуту. Жути картони: Икановић (Црвена звезда), Душанић (Спартак)

Црвена звезда: Ћопић, Деспотовски, Икановић (од 74. Радојевић) Д.Петровић, Ђурић, Милетић, Ћурић (од 57. Ј.Митуљикић), Станковић, Бранковић (од 46. Н.Митуљикић), Бачанин (од 82. Боровић), Лазетић (од 68. Б.Петровић).

Спартак: Дулић, Душанић (од 64. Терзић), Миодраговић, Врбљанац, Ђекић, Арсовић, Журкић (од 77. Копуновић), Димковић, Хрстић, Рац (од 77. Михајловски), Ердељ (од 84. Радулашки).

Прво полувреме обележила је добра игра наше екипе која је већи део времена имала лопту у свом поседу. Истакао се Лазетић, нападач рођен 2004. године, који је залагање крунисао голом у једанаестом минуту на асистенцију Станковића. Изашао је талентовани нападач испред голмана и матирао га прецизним ударцем. Након гола, Звезда је наставила у истом ритму, а атрактиван покушај маказицама капитена Бачанина публика је наградила аплаузом. Уздах је до одласка на одмор измамио и поништен гол дефанзивца Икановића након спорне ситуације и досуђеног офсајда.

Темпо игре опао је у другом полувремену, чему је допринела и нешто грубља игра гостију. Најконкретнији у нашим редовима био је Бачанин који је неколико пута тестирао голмана Спартака. Изабраници Марка Неђића покушали су на крају меча да повисе предност, међутим шут Николе Митуљикића завршио је поред гола, док је Станковић погодио стативу. Завршницу утакмице обележио је и повратак Боровића после дужег одсуства услед повреде.