FeaturedVažne vestiВажноВатерполоНајновијеОбавештења

Црвено-бели изборили мајсторицу

Ватерполисти Црвене звезде остварили су победу против Шапца резултатом 7:5 у 2. мечу финала плеј-офа Суперлиге Србије и на тај начин су изборили мајсторицу.

Црвено-бели су головима Шулца и Васића повели у првој четвртини са 2:1. Васић је повисио на 3:1, а гости су до краја полувремена смањили вођство нашег тима.

Са два гола Шулца Звезда је стигла до убедљивих 5:2, а гости пред крај треће четвртине постижу погодак. Шабац прилази на само гол заостатка на почетку последњег периода игре, а Радовић поново доноси нашој екипи два гола предности. Гости смањују вођство изабраника Александра Филиповића, који голом Илића 24 секунде пре краја меча долазе до тријумфа од 7:5.

Најефикаснији на утакмици био је Кристијан Шулц са 3 гола.

Обе екипе су оствариле по победу и следи мајсторица која је на програму 5. јуна у Шапцу када ћемо сазнати име новог шампиона Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ШАБАЦ 7:5 (2:1, 1:1, 2:1, 2:2)

Београд – Базен: СРЦ Милан Гале Мушкатировић. Судије: Иван Раковић и Ненад Голијанин. Играч више: Црвена звезда 7(2), Шабац 10(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић, Максимовић, Бурсаћ, Перковић, Васић 2, Битадзе, Жежељ, Илић 1, Поповић, Шулц 3, Радовић 1, Тодоровски, Љубеновић. Тренер: Александар Филиповић.

ШАБАЦ: Пијетловић, Ераковић, Марковић, Репановић, Тохољ 1, Велкић, Рогач 1, Лукић 2, Јанковић, Вучинић, Илић, Васовић, Вукадиновић, Петровски 1. Тренер: Миодраг Мировић.