FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Kадеткиње вицешампионке Србије

Kадеткиње ККЖ Црвена звезда Комбанк поражене су у мечу за трофеј шампиона Србије на финалном турниру у београдској дворани „Mega factory“: 71-82 (30-26, 16-15, 10-21, 15-20).

Завршни турнир Триглав женске кадетске лиге Србије одржао се од 19. до 21. априла 2019. у београдској дворани „Mega factory“, у насељу Браће Јерковић. Организатор Финалног турнира био је Женски кошаркашки клуб Арт баскет, а поред домаћина и ККЖ Црвена звезда Комбанк учесници су били Партизан 1953, Радивој Кораћ, Врбас Медела, Новосадска ЖКА, Пролетер 023 и Дуга Шабац.

Црвено-беле су на путу до финала биле успешније од Новосадске ЖКА у четвртфиналу поенима Милице Матић уз звук сирене (68-67), затим у полуфиналном дуелу, у дербију од Партизана 1953 (69-65), док су у борби за трофеј поражене од ЖКК Радивој Кораћ.

У финалном мечу видели смо два полувремена. Црвено-беле су одлично ушле у утакмицу и отвориле серијом 10-0, противник успевао да смањи разлику и да изједначи, али су црвено-беле успеле поново да стекну предност коју су одржавале током првог полувремена за 41-46.

У наставку је уследило ново изједначење (48-48, 23. минут), а потом и прво вођство Кораћа у 24. минуту (53-52). Номинални домаћин финала је серијом 11-0 у финишу стигао до 62-52 (29. минут) и трећу четвртину завршио са 62-56.

Црвено-беле су „јуриле“ резултат у последњој деоници, покушавале да се домогну неизвесне завршнице, али овог пута нису упеле у намери и екипа Кораћа је стигла до звања шампиона Србије.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде била је Милица Матић са 20 поена, Марија Авлијаш је убацила 13, Марта Митровић 12.

Тренер Звездиног кадетског тима, Зоран Акановић:

Знали смо да ће бити тешко, уосталом такав је био цео турнир. Ми смо недавно окупили овај састав и заиста сам поносан на наше играчице. Без обзира на пораз у финалу показале су да су добар тим.

ККЖ Црвена звезда: Вулдриџ, Авлијаш 13, Чорто 10, Зечевић 3, Марковић, А.Митровић, Матић 20, Рунић 6, Ковачевић, Кецман 7, Веселиновић, М.Митровић 12.