Važne vestiВажноМлађе категоријеНајновијеФудбал

Кадети шестицом задржали лидерску позицију

Кадети Црвене звезде задржали су лидерску позицију у Кадетској лиги Србије убедљивом победом над Реалом из Ниша (6:0).

Црвена звезда – Реал Ниш 6:0 (3:0)

Стадион: Помоћни терен стадиона „Рајко Митић“. Гледалаца: 250. Судија: Лазар Лукић. Стрелци: Пиплица у 15. и 20, Њамцуловић у 17, Митић (аутогол) у 51, Лукић у 69. и Пантовић у 78. минуту. Жути картон: Младеновић (Реал Ниш).

Црвена звезда: Катић, Митровић, Благојевић, Матић (од 60. Васиљевић), Лукић, Писар, Пантовић, Илић (од 68. Лучић), Бабић (од 54. Елевен), Пиплица (од 46. Радуловић), Њамцуловић (од 62. Пешовић).

Реал Ниш: Вукадиновић (од 73. Стевановић), Марковић, Павловић, Митић, Младеновић (од 49. Стојановић), Ђорђевић, Качар, Митић, Спасић (од 54. Петровић), Ахмети (од 69. Радоњић), Костић (од 57. Богдановић).

Мрежу гостију начео је Патар Пиплица из слободног ударца у 15. минуту. Два минута касније предност је удвостручио Никола Њамцуловић на додавање Пантовића.Већ у 20. минуту предност црвено-белих је износила три гола, а поново се у стрелце уписао Пиплица. Звездин офанзивац је одлично гађао главом после сјајног центаршута Њамцуловића са десне стране.

После петоминутног рафала уследио је период игре у којм је шампион Кадетске лиге Србије доминиао, али без новог поготка. Мрежа Нишлија остала је мирна до 51. минута кад је, после центаршута Радуловића, Митић савладао свог голмана. Поново је центаршут Радуловића био кобан по госте, а прецизну лопту са левог бока у мрежу је проследио Лукић.

Тачку на овај сусрет и 18. победу Звездиних кадета ставио је Пантовић са беле тачке, а најстрожој казни претходио је прекршај Стојановића над Лучићем.