FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Освојени бодови вредни опстанка

У 1. колу плеј-аута Супер рукометне лиге Србије рукометаши Црвене звезде дочекали су екипу Мокре Горе из Зубиног Потока у сигурно најважнијем сусрету сезоне.

Црвена звезда : Мокра Гора 25:21 (14:8)

Велики притисак због „мача над главом“ имали су наши рукометаши пред овај сусрет. Победа је доносила „мирнију луку“, а евентуални пораз о којем нико није ни желео да размишља знатно би закомпликово ситуацију на табели плеј-аута. Управо таква ситуација је донела и нешто нервознију игру црвено-белих момака на старту меча па су гости из Зубиног Потока нешто боље ушли у меч. Екипа Мокре Горе је половином првог дела игре имала предност – 3:4. Међутим, наши рукометаши тада започињу са знатно бољом игром. Преузели су водство и у 26. минуту игре стигли до предности – 11:6. Тачку на прво полувреме ставио је Владимир Димић са два гола за 14:8.

И у наставку игре пулени тренера Антона Букилића наставили су са добром и ефикасном игром. Након поготка Николе Николића у 37. минуту сусртета црвено-бели су стигли и до максималних +8 17:9. Борбени гости су успели до краја да преполове минус захваљујући прецизности са седам метара, а коначан резултат поставио је Стефан Петрић за 25:21.

Тренер наших рукометаша Антон Букилић је након дужег времена имао целокупни играчки кадар на располагању и то је

Петар Бугариновић-најефикаснији у дуелу са Мокром Гором
дало резултат. Црвено-бели сада на табели плеј-аут групе Супер рукометне лиге Србије имају шест бодова више од Мокре Горе и са много више оптимизма могу ући у преосталих пет мечева колико је остало до краја овосезонског такмичења.

Најефикаснији са шест голова био је и играч утакмице, Петар Бугариновић. По четири пута у стрелце су се уписали Стефан Петрић, Владимир Димић и Никола Николић.

Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 200. Судије: Благојевић и Ђокић (Јагодина). Седмерци: Црвена звезда 5 (2), Мокра Гора 11 (7). Искључења: Црвена звезда 8, Мокра Гора 4 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Пешић 1, Хорват 2, Лазић, М. Николић, Н. Николић 4, Туфегџић, Љубојевић 1, Љубеновић, Бугариновић 6, Панић, Херцеговац 2, Димић 4 (2), Рајичевић, Петрић 4, Мајес 1. Тренер: Антон Букилић

МОКРА ГОРА: Милојковић, Б.Милић, Бишевац, Алексић 1, Р.Томовић 3, В.Милић 1, Николић 3, Ерић 4, Миливојевић, Крстић, Д.Касаловић, А.Касаловић, Раденковић, Утвић 6, Ђукић 2, Станковић 5. Тренер: Зоран Ивић

Већ у среду 24. априла наше рукометаше очекује нови сусрет. У 2. колу дпигравања за опстанак црвено-бели гостују у Костолцу екипу Рудара против којег су током прве фазе такмичења остварили по један тријумф и пораз. У Београду су Костолчани убедљиво савладани резултатом 34:26, док је код куће Рудар остварио тријумф резултатом 29:26.