FeaturedVažne vestiКошаркаМоја Црвена звездаНајновијеОбавештења

Финале плеј-офа АБА ј.т.д. лиге: Необјашњив пад у другом полувремену Звезду одвео у пораз!

Будућност – Црвена звезда 80:72 (18:25, 27:25, 21:8, 14:14)

Након што је тренер Будућности Јасмин Репеша, после друге утакмице у Београду и убедљивог пораза своје екипе, на конференцији за штампу имао ратно-хушкашки перформанс циљано скрећеући пажњу са понижавајућег пораза који је је доживео са својом прескупом екипом, било је јасно да ће наши кошаркаши у Морачи имати врућ дочек. Испунили су идолопоклоници доживотног владара Мила Ђукановића, и по који љубитељ кошарке, дворану намерни да узврате френетичном подршком својим кошаркашима и покажу да су 6.играч Будућности. Али, за тако нешто је потребан навијачки педигре…

Почели су подгоричани агресивно на отварању утакмице па су у првом нападу остварили два офанзивна скока на која се надовезао Кол са 4 поена, полагањем на обручу. Звезда је, с друге стране, своје прве поене постигла из пикенрола Берона и Цирбеса а потом је, најпре Берон погодио, да би се тројком, први пут у овој серији, у стрелце уписао и капитен Лазић. Од самог старта утакмице видела се намера Репеше да притиском на преносу лопте неутралише Давидовца те да на тај начин долази до лакших поена. Томић је, пак, инистирао да Звезда и на овој утакмици нападне из рекета. Уласком Филипа Човића, средином прве четвртине, најављивани пакао очас посла се претворио у будистички храм. Човић је са две тројке у лице и сјајном асистенцијом о паркет за Цирбеса потпуно ућуткао навијаче домаћина. Убрзо је и Добрић дао свој допринос блокирајући Џексона на полагању с леђа док је првим поенима Риверса Звезда стекла предност од 9 поена. Поготком са полудистанце, Риверс је поставио коначан резултат прве четвртине- 25:18.

Почетком друге четвртине, Филип Човић је, релативно брзо зарадио две личне грешке а лидерску улогу од њега преузео, вечерас, у првом полувремену, изузетно надахнути Риверс, који је почео да погађа из свих позиција не промашујући. Међутим, проблеми с фауловима Човића, те несигурност Давидовца на преносу лопте условили су да улогу организатора на себе преузму Риверс и Берон. Након рафалне паљбе, Риверс је најпре изгубио лопту на преносу да би одмах затим направио фаул у нападу. Тада на сцену ступа насилно проглашени МВП лиге, Битадзе, и по лицу удара Риверса због чега добија неспортску личну грешку а клупа Будућности техничку. Берон и Риверс су били сигурни са линије пенала да би затим Звездин „револвераш“ Берон погодио тројку из угла за максималних +12 у првом полувремену. Врло брзо је, затим, трећу личну грешку зарадио Човић па је Берон био принуђен да се троши на позицији плеја што је Будућност користила агресивном одбраном и удвајањима, те је Звезда на полувреме отишла са предношћу од 5 поена- 50 : 45.

Трећи период Звезда је отпочела смиреним проигравањем Риверса на истеку напада за Цирбеса. Узвратио је Баровић а потом и Фаје тројком. Од тада, наша екипа није постојала у нападу. Стао је шут Риверсу, Берон се трошио у орагнизацији, Давидовац није улазио у игру, Добрић је имао великих проблема да одговори снагом на игру Котија Кларка, лопта се све ређе спуштала на ниски пост па је резултат тога био само још три поена са пенала Цирбеса и Човића и 10 поена предности у једном тренутку за Будућност.
У последњем периоду поени су се још теже постизали. Наши спољни играчи су континуирано улазили у проблеме са личним грешкама што је отежавало агресивнију игру у одбрани а и када би се нудила екипа Будућности за, евентуално, неизвеснију завршницу, наши играчи су били безидејни и индиспонирани па је на крају домаћин забележио победу и смањио резултат у серији.

Црвена звезда је вечерас одиграла сјајно у првом полувремену али је у другом, услед недостатка алтернативе за Филипа Човића, дошло до великих проблема у организацији наших напада па се у тим проблемима изгубила и продуктивност Берона који се прилично трошио у преносу лопте. Риверс је у првом полувремену забележио 19 поена за 10 минута проведених у игри, да би у наставку промашио све. Звезда је у другом полувремену превише наде полагала у шут споља ,губећи нит игре и улазећи, непотребно, у нервозу због тога па отуд и само 15 постигнутих поена у другом полувремену што не би смело да се понови у наредном мечу.
Четврти дуел серије је на програму у петак.

Хала: „Морача“. Гледалаца: 4.000. Судије: Томислав Хордов, Марио Мајкић и Марко Јурас. Резултат у серији: 1:2.
БУДУЋНОСТ: Џексон 10, Кол 20, Шеховић, Е. Кларк 3, Баровић 8, К. Кларк 14, Гордић 5, Битадзе 4, Поповић, Бел 8, Николић 8, Вилијамс.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић 10, Кешељ, Давидовац, Ненадић, Лазић 5, Фаје 7, Берон 12, Добрић 5, Симанић, Риверс 19, Цирбес 10, Оџо 4.