FeaturedVažne vestiВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Црвено-беле бројале до 11

У оквиру 14. кола Супер лиге Србије црвено-беле даме у копачкама дочекале су гошће из Пожаревца.

ЖФК Црвена звезда : ЖФК Пожаревац 11:0 (4:0)

Популарне Звездине црвено-беле „Вучице“ од првога минута биле су до те мере одлучне и доминантне, да само захваљујући голманки гостујуће екипе Сандри Милојевић и оквиру гола, нису постигле још дупло више голова, а постигле су их ни мање, ни више него 11.

Ређале су се прилике као на фабричкој траци, прву је већ на самом почетку утакмице имала брзонога левокрилна нападачица Црвене звезде Јована Стојановић, надмудрила је комплетну противничку одбрану, али је Милојевић крајњим напорима спречила погодак. Ревију голова отпочела је Звездина голгетерка Мирела Тенков у 6. минуту на асистенцију Стојановићеве. Други гол је постигнут свега три минута након тога, Трбојевићева је била најспретнија у противничком шеснаестерцу и лако је решила ситуацију један на један са Милојевићком. Мирела Тенков је свој други гол постигла након лепе соло акције у 35. минуту. Гол противничке екипе могла је да угрози и Анђела Крстић након вешто изведеног слободног ударца, али је голманка Пожаревца крајним напором успела да лопту избаци у корнер. Феноменалну прилику након тога имала је и Јована Стојановић, која је поново избацила комплетну противничку одбрану и када се лопта нашла иза леђа Милојевићеве, прво се испречила једна, а након тога и друга статива. Више среће имала је млада Сара Савановић, која је својим голом у 40. минуту поставила коначан резултат првог полувремена од 4:0.

Свега пет минута од почетка другог полувремена, након лепог соло продора Санде Малешевић и асистенције Миреле Тенков, пети гол је постигла и Пале Николовска, која је на полувремену заменила Јелену Манчић. У 54. минуту након још једне асистенције Тенков, свој други гол постигла је Ивана Трбојевић. Први хет-трик постигла је након лепог соло продора Мирела Тенков у 71. минуту. Након тога на голгетерску сцену ступају Малешевићева и Крстићева, које за свега два минута постижу још два гола за своју екипу.

Најлепши погодак утакмице дело је Иване Трбојевић, која је као из топа опалила са 20 метара и погодила сам угао противничког гола. Резултатску тачку на овај сусрет и то лепим голом главом, ставила је Тијана Ђорђевић у 86. минуту, која је непосредно пре тога на терену заменила Анђелу Крстић.

Овом победом Звездине фудбалерке избиле су на друго место Супер лиге Србије, а већ предстојећег викенда у првој утакмици плеј-офа на мегдан путују првопласираној екипи суботичког Спартака.

ЖФК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Петровић 7, Крстић 7,5 (од 76. Ђорђевић 7), Миладиновић 7, Трбојевић 9, А.Савановић 7,5, Тенков 9, Стојановић 8, Ђукић 7,5, Манчић 7,5 (од 46. Николовска 7,5), Малешевић 8, С.Савановић 7,5 (од 59. Стојаковић 7).

Опширан фото извештај са првенственог сусрета жФК Црвена звезда – ЖФК Пожаревац можете погледати на:

(фото: ЖФК Црвена звезда)