FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОдбојка

Одбојкаши преокретом до победе на старту плеј-офа

Одбојкаши Црвене звезде стартовали су победом у првом мечу полуфинале серије плеј-офа БПШ Суперлиге Србије против Спартака из Суботице резултатом 3:2, по сетовима 22:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:13.

Црвено-бели су током читавог меча јурили предност гостију, стизали, изједначавали резултат и на крају у петом сету преокренули и победили на старту плеј-офа.

На почетку меча водила се равноправна борба, играло се поен за поен, а Звезда је после везаних поена Данила Павловића и Лазара Додића повела са 16:13. Међутим, гости врло брзо долазе до изједначења, а онда и преокрета (17:18). Екипе су се потом смењивале у вођству, а у завршницу је Спартак ушао са минималним вођством (21:22). Црвено-бели су изједначили, али су Суботичанима припала наредна три поена и освојили су први сет – 22:25.

На половини другог сета Звезда је серијом од три поена дошла до вођства од 12:7. Блоком Немање Машуловића црвено-бели су повисили на 15:9, а после блока Данила Павловића за 21:14, тренер гостију затрашио је тајм аут. Наредна три поена је освојио Спартак, па је и Кукањац био приморан да реагује тајм аутом. Међутим, ни после предаха наши одбојкаши нису имали решења за одличне сервисе Симића који је асом смањио заостатак своје екипе на 21:20. Данило Павловић је прекинуо серију гостију, а онда је Милутин Нејић везао два поена и донео нашем тиму четири сет лопте. Већ прву су црвено-бели искористили, после грешке Суботичана, да изједначе на 1:1 – 25:20.

Одбојкаши Спартака су на почетку трећег периода игре стекли предност од 2:5, а са четири поена у низу повисили су резултат на 5:12. Суботичани су одржавали вођство, били су одлични на мрежи, а блоком Илића су стигли и до 8:16. Звезда није успевала да ухвати прикључак, а гости су и даље увећавали вођство и на крају врло лако дошли до новог вођства – 16:25.

Половином четвртог сета црвено-бели су серијом од три поена повели са 16:14, али су гости одмах изједначили. Након ас севиса Лазара Додића Звезда је повела са 20:18, а гости су затражили тајм аут. Ипак, наши одбојкаши су освојили и наредна три поена, а потом су преко Павловића и Машуловића дошли до новог изједначења – 25:19.

Почетак одлучујућег сета припао је гостима који су дошли до предности од 2:4, а онда и 3:6, па је Звездин стратег искористио први тајм аут. На промени страна Спартак је имао четири поена вишка. После предаха, црвено-бели блоком Марка Синђелића смањују на 6:8, а након грешке гостију и на 8:9. Уследила је нова грешка Суботичана, Звезда је изједначила, а потом и преокренула резултат у своју корист (11:10). Наша екипа наставља серију поена блоком Нејића и долази до вођства од 12:10. Суботичани долазе до изједначења у завршници (13:13), а Звезда стиже прва до меч лопте преко Нејића. И одмах су црвено-бели искористили своју шансу и блоком Машуловића дошли до тријумфа – 15:13.

Одличну партију у дресу Црвене звезде пружио је Милутин Нејић који је освојио 23 поена. Данило Павловић и Лазар Додић су уписали по 16 поена, док је Немања Машуловић додао 15 поена.

Одбојкаши Црвене звезде воде са 1:0, а друга утакмица полуфиналне серије плеј-офа на програму је у среду 10. априла од 18 часова у Суботици.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СПАРТАК (С) 3:2 (22:25, 25:20, 16:25, 25:19, 15:13)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 150. Судије: Владимир Симоновић и Томислав Поповић. Трајање меча: 115 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мељанац, Јевтић (либеро), Петковић, Машуловић 15, Петровић 1, Нејић 23, Синђелић 7, Јовановић, Додић 16, Андоновић 2, Д. Павловић 16. Нису играли: Ђурђевић, Тадић, Н. Павловић. Тренер: Томислав Кукањац.

СПАРТАК: Миловић (либеро), Арсеноски 5, Јунгић 2, Веселиновић 21, Симић 11, Медан, Кецман 9, Тумбас 5, Илић 12. Нису играли: Пеић, Сеизовић, Дулић. Тренер: Игор Закић.

Извор/фото: (ОК Црвена звезда)