FeaturedVažne vestiВажноВатерполоНајновијеОбавештењаРегионална лига

Ватерполисти поражени од Шапца

Ватерполисти Црвене звезде поражени су у 17. колу Триглав регионалне лиге од Шапца резултатом 10:13.

Црвено-бели су у првој четвртини головима Танкосића повели са 2:1, а онда је Шабац преузео контролу над игром. Преокернули су гости резултат у своју корист, постигли пет голова и дошли до убедљивих 2:6. До краја другог дела игре су повисили и на одмор отишли са 5:10.

И трећа четвртина је припала Шапцу који је имао шест голова вишка (6:12), да би Звезда у последњој четвртини постигла четири поготка и ублажила пораз – 10:13.

Најефикаснији на мечу био је Вељко Танкосић са 4 поготка, док је Душан Васић постигао три гола.

У последњем 18. колу Црвена звезда гостују Југу у Дубровнику.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ШАБАЦ 10 :13 (2:4, 3:6, 1:2, 4:1)

Београд – Базен: СРЦ Милан Гале Мушкатировић. Судије: Иван Раковић и Ненад Голијанин. Играч више: Црвена звезда 15(3), Шабац 12(4). Петерци: Црвена звезда 1(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић 4, Максимовић, Бурсаћ, Перковић, Васић 3, Битадзе, Жежељ, Илић 1, Поповић, Шулц 1, Радовић 1, Тодоровски, Љубеновић. Тренер: Александар Филиповић.

ШАБАЦ: Пијетловић, Ераковић, Марковић, Репановић 3, Тохољ 1, Велкић 1, Рогач 2, Лукић 2, Јанковић 1, Вучинић 1, Боловић 2, Васовић, Вукадиновић, Петровски. Тренер: Миодраг Мировић.